Eesti uudised

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo: „Eriolukord, puhumisreidide peatamine ning tühjemad teed võisid liiklejatele luua illusiooni, et enam keegi ei kontrolli, kõik on lubatud ja teed on valla.“

ILLUSIOON: NÜÜD ON KÕIK LUBATUD! Eriolukorra ajal tabati roolist eriti palju kriminaalses joobes juhte 

Priit Pärnapuu, 21. mai 2020 11:12
Fotolavastus.Foto: Jörgen Norkroos
Õhtuleht avaldas eelmisel nädalal loo, kuidas koroonakriisi ajal on Eestis surmasid vähem kui ühelgi varasemal aastal viimase kümnendi jooksul. Ühe põhjusena spekuleeriti, et eriolukord on vähendanud kõikvõimalikke õnnetusi. Paraku selgub, et vähemalt liiklusõnnetusi ega neis hukkunuid pole grammigi vähem varasematest aastatest. Kriminaalses joobes juhte on tabatud isegi märksa rohkem.

Maanteeamet peab politseilt laekuvate andmete põhjal arvestust inimkannatanutega liiklusõnnetuste kohta. Õhtuleht luges neist andmetest kokku, kui palju oli õnnetusi, vigastatuid ja hukkunuid, ning võrdles selle aasta seisu varasemate aastate sama ajaga. Võiks eeldada, et eriolukord, mis vähendas liiklejate hulka 25-40%, jätab selge jälje ka liiklusõnnetustele. Samuti võiks eeldada, et surmahirm, mida tunti koroona ees, kandub üle ka muudesse valdkondadesse ja püütakse vältida liigseid riske ka näiteks liikluses. Oleks totter koroona käest pääseda, aga hukkuda purjuspäi kihutades.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.04.2020
KOROONAKRIISI ANOMAALIA: eriolukord on päästnud rohkem elusid kui nõudnud
11.04.2020
Põlvamaa avariis hukkunud autojuht ja kaassõitja olid väga raskes joobes