Maailm

ON ALLES LEID! Perekond avastas prügikottidest miljon dollarit 

Toimetas Juhan Mellik, Greete Kõrvits, 20. mai 2020 19:45
Mida teeksid sina, kui leiaksid sellise hunniku maanteelt prügikoti seest?Foto: ZUMA/Scanpix
Ameerika Ühendriikides Virginias sõitis üks perekond äkitselt üle maanteele visatud prügikottidest. Nad peatusid, hakkasid asja uurima ning avastasid rämpsu seest pea miljoni dollari väärtuses sularaha. Ausate inimestena ei kavatsenud nad leidu endale jätta.

Schantzide perekond otsustas, et nad vajavad pärast pikka karantiiniperioodi väheke vaheldust ning läksid loodusesse väljasõidule. Teel sattusid neile ootamatult ette prügikotid, millest nende pikap suurel kiirusel üle sõitis. Autot juhtinud pereisa David Schantz märkas tahavaatepeeglisse kiigates, kuidas teised autod ümber prügikottide vingerdavad, ning otsustas need ohutuse huvides teelt minema koristada. David viskas koos abikaasa ja kahe pojaga kotid autokasti ning avastas alles hiljem kodus, milline üllatus seal sees ootas.

„Seal sees olid kilekotikesed, mille peal oli kirjas midagi sellist, nagu „sularahakamber“,“ kirjeldas pereema Emily Schantz kohalikule CBSi telekanalile. Tema mees võttis ühendust kohaliku politseiga.„Nad avastasid, et olid sõitnud päev otsa ringi, endal autokastis peaaegu miljon dollarit,“ rääkis kohalik šerif Scott Moser.

„Anda niimoodi tagasi miljon dollarit – see on ikka erakordne,“ imetles šerif Moser. Politsei uurib, kuidas raha võis maanteele sattuda – peamine kahtlusalune võib olla panga poole teel olnud postiteenistuse auto. Ehkki uurijatel pole veel täit vastust, kellele rahahunnik päriselt kuulub, ei tundu tõenäoline, et see mõne eraisiku autost välja kukkus. Ilmselt on raha mõne asutuse omand.

„Tuli õigesti käituda ja raha tagasi viia,“ kommenteerib pere otsust Emily Schantz, „sest meile see ju ei kuulunud.“

Šerif avaldas lootust, et raha seaduslikud omanikud autasustaksid Schantzide perekonda aususe ja kohusetundlikkuse eest kopsaka preemiaga. Ehk mitte päris miljoniga, aga kena kopikaga ikka.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee