Repliik

Ministeerium: erilennuga nakkus ei levi

Küsimus | Kuidas tohib Nordica ministri piirangust hoolimata lennata Rootsi? 

Arvamustoimetus, 20. mai 2020, 18:30
Foto: Martin Ahven
Kuigi lennuühendus Rootsiga on keelatud, siis korraldab Nordica ikkagi ühendust Stockholmiga, väites, et keelatud on üksnes liinilennud, nemad aga tegelevad erilendude korraldamisega. Eeldades, et lennukeeld on ajendatud tervisekaitsest, siis kas on ministeeriumil andmeid, et viirus kasutab reisimiseks just liinilende, mitte aga erilendusid?

Rasmus Ruuda, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja: Tegemist on üksiku erilennu, mitte liinilennuga. Stockholmis toimub lennukite vahetus, kuna üks lennuk läheb hooldusesse. Nordical pole mõtet lennata tühjalt kahe riigi vahel, kui samal ajal soovivad inimesed oma koduriiki naasta.

Õhtuleht: Nordica reklaamib - erilennud Tallinnast Euroopasse ja tagasi koju ning et ministri piirangud nende kohta ei käi. Kas ministri poole kehtestatud lennuühenduse piirang Rootsiga kehtib või mitte? 

Ruuda: Kui Nordica sooviks täna alustada regulaarliiklusega, siis ei saaks ta seda teha sarnaselt airBalticule. Samas kui airBaltic soovib täna Tallinnast erilendu teha, siis me ei keela. Ehk siis erilende ei piirata, kuivõrd erilennud võimaldavad reisijatel liikuda ühest punktist teise, mitte edasi-tagasi ja sellega on ka nakkuse leviku risk maandatud, mis on piirangu peamine eesmärk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee