Krimi

Politseinikud jäid kohtus võimuliialduses süüdi 

Siim Randla, 20. mai 2020 06:54
Foto on illustratiivne. Foto: Martin Ahven
Kuna riigikohus ei võtnud noormehe metsa viinud ning talle gaasi näkku lasknud politseiniku ja abipolitseiniku kaebust arutusele, jõustus madalama astme kohtuotsus, millega mundrimehi karistati tingimisi vangistusega.

Viru maakohus mõistis tingimisi vangistuse politseinikule ja abipolitseinikule, kes pärast kiirmenetluse otsuse tegemist noormehe metsa viisid ja talle gaasi näkku lasid. Noormees kaotas ajutiselt nägemis- ja orienteerumisvõime. Politseinikud jätsid kannatanu metsa maha, kus too ära eksis. Ta oli abitus seisundis, kuna oli alkoholi- ja narkojoobes, mobiiltelefoni ja jopeta. Noormees eksles külmas metsas kuni järgmise päeva varahommikuni. 

Samal teemal

Viru maakohus mõistis Andrei Kirillovile kolm aastat tingimisi vangistust kolme ja poole aastase katseajaga, Gleb Volodin sai karistuseks kaks aastat tingimisi, katseajaga kaks ja pool aastat. Politseinikud  esitasid Viru maakohtu otsusele apellatsioonkaebuse Tartu ringkonnakohtule.  „Kohtuotsus ei ole põhjendatud. Kohus on jätnud tähelepanuta tähtsust omavad asjaolud, mis lükkavad süüdistuse versiooni ümber. Tuleb mainida, et juba iseenesest süüdistuses kirjeldatud olukord ei ole usutav - kaks politseinikku, kes esindavad patrulltoimkonnas  oma  vahetuse  ajal Eesti vabariiki, viivad oma  tegudest  aru  saanud, mitteagressiivse ja korraldustele alluva isiku metsa, kõigile arusaamatul põhjusel kasutavad tema suhtes gaasirelva ja jätavad metsa ilma jope- ja telefonita, on Õhtulehele varasemalt rääkinud s Stella Einla omanimelisest õigusbüroost. „Jääb arusaamatuks, milleks politseinikel oli vaja seda teha? Vaatamata sellele ja paljudele teistele asjaoludele, teeb kohtunik süüdimõistva kohtuotsuse.“

Tartu ringkonnakohus otsust ei muutnud. Volodini ja Kirillovi kaitsjad vaidlustasid ringkonnakohtu otsuse riigikohtus, kes jättis esmaspäeval selle menetlusse võtmata. Seega on Tartu ringkonnakohtu otsus jõustunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee