Eesti uudised

Jaak Aaviksoo uut rektoriaega ei saa: loomulikult olen ma pettunud. Vähemalt kaks otsustajat vahetasid poolt 

Merilyn Närep, 19. mai 2020, 20:19
Jaak AaviksooFoto: Robin Roots
Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu valis esmaspäeval uueks rektoriks praeguse Tallinna Ülikooli rektori Tiit Landi. 

ERR uudisteportaalile antud intervjuus tunnistas Tallinna Tehnikaülikooli praegune rektor Jaak Aaviksoo, et on nõukogu otsuses väga pettunud. "Loomulikult olen ma pettunud. Viiest inimesest, kes kinnitasid, et nad on kindlalt minu taga, ilmselt vähemalt kaks neist vahetasid poolt," sõnas Aaviksoo.

Samal teemal

Tiit Land rääkis pressikonverentsil töörahust ning selle taastamisest. Kas Aaviksoo on liiga autoritaarne juht olnud? "Ma ei arva, et ma peaksin sel teemal väga spekuleerima, need on hinnangulised arvamused."

Nõukogu aseesimees Maive Rute ütles, et ootab uuelt rektorilt suuremat akadeemilise pere kaasamist ülikooli juhtimisse ja ka seda, et otsuste tegemist delegeeritakse rohkem allapoole. Kas praegusele rektorile heideti ette seda, et tahtis ise otsustada? "Valimisvõitlus on valimisvõitlus. TalTechi kohta on öeldud igasuguseid asju, mida ma arvan ja väga loodan isegi, et mõned inimesed häbenevad, kui nad üle loevad seda," sõnas rektor.

Aaviksoo sõnul on igalühel omad seisukohad ning tehnikaülikoolis on tõepoolest viie aasta jooksul tehtud päris palju reforme. "Arvan, et kindlasti on ka neid, kes on pettunud, on neid, kes on erinevatel põhjustel jäänud hammasrataste vahele. Võib-olla isegi ebaõiglaselt, ma ei saa päris kindel olla, et siin ei ole ka midagi valesti läinud."

Mis edasi? '"Töötan ülikoolis kuni augustikuu lõpuni, kui otse vastata, aga mõtlen," tunnistas rektor, et ei tea veel, mis edasi toob. "Iseenesest ma kaalusin väga tõsiselt seda kandideerimist üldse. See polnud mu esimene valik, aga nagu öeldud, viis kolleegi, kes mulle ettepaneku tegid, paraku vedasid mind alt."

Septembris hakatakse Tallinna Ülikoolile uut rektorit otsima ning üks on kindel –Jaak Aaviksoo selleks ei saa. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee