Eesti uudised

Nordica lendude kadumine pani Eesti lennuettevõtted kollektiivselt koondama 

Toimetas Hindrek Pärg, 19. mai 2020 13:52
Nordica lennukeid pole õhus kaua näinud. Sellepärast ootab ka üle 100 töötajat lennundussektoris koondamine. Foto: Tiina Kõrtsini
Töötukassa sai reedel õhtul kollektiivsed koondamisteated kolmelt Eesti lennundusettevõttelt, kes koondavad kokku 109 töökohta, nende seas nii Nordicale lende tegev Regional Jet kui sellele tööjõudu rentivad ettevõtted.

Nordicale tööjõu allrenti teinud, piloot Tõnis Lepale kuuluv Nordic Crew Management on esitanud 69 töökoha esialgse koondamisteate, tuues põhjuseks töömahu vähenemise, mille tingis Eestis peatatud lennutegevuse, vahendab ERR-i uudisteportaal

Tõnis Lepp selgitas ERR-ile, et koondamisteateid ettevõttes kellelegi veel üle antud ei ole, sest eesmärk on vähendada 69 töökoha võrra töömahtu, mitte aga inimesi.

"Sisuliselt, kui kõik inimesed on nõus meie ettepanekuga jätkata 1. juulist ca 50protsendilise töökoormusega, siis me ei koondaks mitte kedagi," rääkis Lepp. 

Regional Jet koondab 27 töökohta ehk ligi veerand ettevõttes praegu töötavast 111 inimest.

Kolmas lennundusettevõte PAS Aviantion International, kes rentis Regional Jetile tööjõudu, koondab 13 töökohta. 

Samal teemal

18.04.2020
Juhtkiri | Taavi Aasa lennuotsused külvavad segadust
15.04.2020
PUUST JA PUNASEKS! Piirangud leevenevad: millal ja mida nüüd teha tohib?
10.04.2020
Andres Karnau riigi toetustest: Tallinkisse panustati 100 ja Nordicasse 30 miljonit, aga mis on teiste ettevõtete võimalused?