Eesti uudised

Tallinki tütarfirma alustas Rootsis suure koondamisega 

Toimetas Hindrek Pärg, 19. mai 2020, 12:33
TALLINKI LAEV GALAXY Tags: PUBLICFoto: TAIRO LUTTER
Tallink Grupp teatas teisipäeval, et Rootsis baseeruv tütarettevõtte Tallink Silja AB koondab kuni 450 inimest. 

Pressiteate kohaselt teavitati täna Rootsi töötukindlustusametit ja ettevõtte töötajaid kollektiivse koondamise protsessi alustamisest. Koondamine puudutab Rootsi lipu all opereerivate laevade Galaxy ja Silja Symphony meeskonnaliikmeid ja kaldatöötajaid. 

Samal teemal

Koondamisprotsessiga kaotatakse 450 töökohta ning see puudutab eelkõige laevade teenindava personali töökohti, kuid ka mõningaid kaldapersonali töökohti.

Tallinki sõnul on koroonaviirusest tingitud kriis turismivaldkonda ja rahvusvahelise transpordi sektoreid mõjutanud eriti tugevalt ning reisipiirangud on viinud selleni, et ettevõtte käive on viimaste kuudega praktiliselt kadunud. Kontserni reisijate arv vähenes aprillikuus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes peaaegu 96% võrra. Selleks, et kriis üle elada, tuleb ettevõttel vähendada tänase organisatsiooni suurust ning viia kõik kulud vastavusse nö uue reaalsusega, seisab pressiteates. 

„Erinevad reisipiirangud on reisijate meretranspordi tohutu majandusliku surve alla pannud ja tänaseks on selge see, et veel mõnda aega tuleb meil oma tegevusi märkimisväärselt piirata. Seega ei jää meil midagi muud üle, kui vähendada oma organisatsiooni suurust ning koondada töökohti nii laevadel kui kaldal,“ kommenteeris Tallink Silja AB tegevjuht Marcus Risberg.

Järgmise sammuna alustab Tallink Silja AB juhtkond tänasest läbirääkimisi vastavate ametiühingute esindajatega, leidmaks parimaid võimalikke lahendusi neile töötajatele, keda tänane otsus puudutab.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee