Eesti uudised

Haridusministeerium: distantsõppeks peab ka sügisel valmis olema 

Toimetas Hindrek Pärg, 19. mai 2020, 08:36
Foto: Teet Malsroos
Haridusministeerium veel sügiseseks võimalikuks uueks koroonaviirusepuhanguks ettevalmistusi ei tee, sest praegu keskendutakse alles õppeaasta lõpetamisele. 

"Kuidas lapsed koolis täpselt võiksid liigelda, kas liikumise ümberkorraldamine tähendab seda, et koolides on korruste kaupa mingid lahendused välja mõeldud või laste liikumine kooli ja koolis sees, sellise detailsuse astmega juhendid kindlasti on läbimõtlemisel ja läbitöötamisel," andis haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Vinter-Nemvalts aimu, mille peale asutakse suvel mõtlema, kui hakatakse tegema ettevalmistusi uueks õppeaastaks, vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Valmisolek mingist hetkest distantsõpe uuesti lauda võtta peaks olema. Kui see must stsenaarium peaks sügisest käiku minema, võiks koolidel distantsõppevalmidus jätkuda ja oluliselt paremal kvaliteeditasemel, läbi mõeldult ja oma kooli jaoks paika loksutatult," soovitas Vinter-Nemvalts.

Seda, et koolid jääksidki viiruselainete tõttu distants- ja koduõppe vahet pendeldama, asekantsler aga ei usu.

"Räägime sellest ajast, mis jääb nüüd loodetavasti väljatöötatava vaktsiini ja selle olukorra kontrolli all hoidmise vahele. Ma kindlasti ei arva, et distantsõpe saab selliseks normaalsuseks, et meil igal hetkel võib tekkida vajadus minna distantsõppele," ütles Vinter-Nemvalts.

Samal teemal

15. mai 2020, 17:19
Kuidas said vallad ja väiksemad linnad eriolukorras hakkama?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee