Eesti uudised

Terviseamet: mais ja juunis ei ole tark koguneda, jälgime praegugi kahe maikuus peetud peo osalisi 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 19. mai 2020, 07:27
Foto: Robin Roots
Terviseamet teatab, et Covid-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 leviku tingimustes tuleb mais-juunis endiselt hoiduda pidude pidamisest.  Sel kalendrikuul on koroonaviiruse leviku kahtluse tõttu kontaktsetena terviseameti jälgimise alla võetud kahel erapeol viibinud inimesed.

„Covid-19 on nakkushaigus, mis levib eelkõige lähikontaktide kaudu. Kahtlemata ei õnnestu näiteks sünnipäeva tähistamisel lähikontakte vältida,“ ütles terviseameti Põhja regionaalosakonna nõunik Mihkel Näks, kelle sõnul on terviseamet praegu teadlik kahest maikuus peetud peost, millest võtsid osa ka koroonaviirusega nakatunud. Mõlemal juhul viibis peol veel ligi paarkümmend inimest, kes on kontaktsetena jälgimise all.

Samal teemal

Näksi sõnul tasub meeles pidada, et ka Võrumaa koroonapuhang sai alguse sünnipäeva tähistamisest. „Eriolukord on küll õiguslikus mõttes läbi saanud, kuid oht viirusega nakatuda on endiselt alles. Arvestagem sellega.“

Eestis on kokku tehtud üle 70 tuhande esmase koroonaviiruse tuvastamise testi, nendest 1784 ehk 2,5 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Viirus on nõudnud 64 inimese elu. Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee