Krimi

Riigikohus mõistis lilleäri endised töötajad ärisaladuse loata kasutamises õigeks 

Siim Randla, 19. mai 2020, 06:30
Foto on illustratiivne. Foto: Martin Ahven
Riigikohus tühistas läinud nädalal Tallinna ringkonnakohtu otsuse, millega mõisteti lilleäriga tegelevad kolm naist ärisaladuse loata avaldamises ja kasutamises süüdi. 

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi avaldasid ja kasutasid kolm lilleäriga tegelevat naist – Kristiina, Mall  ja Jana – ilma loata endise tööandja ärisaladust oma äri alustamise eesmärgil. Veel mõni aasta tagasi töötasid nad noortaimi müüvas hulgimüügifirmas Horticom OÜ. Kristiina ja Mall olid seal ametis kliendihaldurina ning Jana oli ostuspetsialist, on Õhtuleht varem kirjutanud. 2017. suvel lahkusid nad omal soovil töölt. Aasta varem olid Kristiina, Malle ja Jana asutanud ja registreerinud firma Bloomest OÜ. Ülemusele öeldi siis, et soovitakse peale põhitöö tegelda õhtuti veidi haljastusprojektidega. 

Horticomi tegevjuht jäi heauskselt kolmikut uskuma. Asi tuli uuesti päevakorda alles pärast lahkumisavalduste saamist. Ettevõttesisene uurimine tõi juhtkonna ette nii mõnegi huvitava seiga: nimelt olid naised otsustanud endaga kaasa viia igasugust Horticomi asutusesisest teavet – hinnakirju, majandusanalüüse. Kaasa võeti ka Horticomi olulisemad hankijad Saksamaalt ja Hollandist. Aastaid hulgimüügifirmat varustanud välisfirmad andsid peagi teada, et lõpetavad Horticomiga koostöö.  
Horticom OÜ esitas Harju maakohtule tsiviilhagi, milles palus mõista kohtualustelt välja nende tegevuse tagajärjel firmale tekkinud kahju. Kahjuhüvitis oli mitmesaja tuhande euro suurune.

Harju maakohus mõistis Kristiina, Malle ja Jana õigeks. Otsus kaevati edasi ja Tallinna ringkonnakohus mõistis kolmiku süüdi. Seejärel jõudis asi riigikohtusse. Peale Kristiina, Malle ja Jana esindajate pöördus riigikohtusse ka Horticom OÜ esindaja, vandeadvokaat Kristel Viru – seda seoses tsiviilhagiga.

Kolme naist kohtus esindanud vandeadvokaat Kristi Rande on varasemalt öelnud, et etteheidetav kuritegu pole tõendamist leidnud üheski süüdistuse punktis.

Läinud nädalal tühistas riigikohus Tallinna ringkonnakohtu süüdimõistva otsuse ja jättis jõusse Harju maakohtu õigeksmõistva otsuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee