Sisuturundus

Kas teadsid, et külmutatud marjad võivad sisaldada rohkem vitamiine kui värsked? 

MyJuice, 18. mai 2020 16:29
Foto: Envato Elements
Õige pea on saabumas suvi, mil saab aiast vitamiinirohkeid marju noppida. Samas tasub praegugi rohkelt marju süüa, sest see turgutab immuunsust, aitab haigustele vastu astuda ning muudab meid rõõmsamaks.

Nagu mainitud, siis värsked marjad jõuavad meieni alles suvepoole. Samas ei peaks pelgama ka külmutatud marju, sest just külmutamine on marjade üks tervislikumaid säilitamise viise. Asjatundjate kinnitusel on õigesti külmutatud marjad võrreldavad värsketega. Kui külmutades säilib marjades olevast C-vitamiinist 50-98%, siis näiteks moosides on see näitaja tunduvalt väiksem.

Värsked marjad korjatakse tavaliselt enne seda, kui nad on täielikult valmis saanud. Põhjuseks on tõik, et ükski kaupmees või marjakasvataja ei taha, et nende toodang oleks müügiletile jõudes oma elu ära elanud. Seetõttu sisaldavad need marjad ka vähem vitamiine. Samas sügavkülmutamisele minevad marjad korjatakse täpselt siis, kui nad on oma parimas olekus – seega, viimaste uuringute kohaselt, sisaldavad nad 10-50% rohkem vitamiine kui värsked marjad poeletil.

Ja mis kõige tähtsam, külmutatud marjad ei sisalda kemikaale! Kui Euroopa lõunaosast saabuvad Eestisse marjad, on nad alati mingitegi kemikaalidega pritsitud, sest muidu ei elaks nad teekonda üle. See aga võib tekitada allergiat või muid tervisehädasid. Nagu mainitud, külmutatud marjadega neid probleeme ei ole.

Kõige enam vitamiine säilitavad külmutades vaarikad, maasikad, mustikad, jõhvikad ja pohlad. Samuti on kodumaised vitamiinipommid astelpaju ja kirsid, mis annavad rohkelt energiat ning teevad organismile pai.

Kui mõtiskled, kust saada praegusel ajal tõeliselt kvaliteetseid külmutatud marju, siis tuleb appi Maikelluke OÜ. Tutvu hinnakirjaga allpool ning vaata lisainfot SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee