Eesti uudised

Kas nüüd hakkabki nii olema? Ümber Valgamaa paneme kõik haiglad kinni ja siis Tartu ägab nende sünnitajate käes. Pole palatikohti. Tartu ülikooli kliinikum väidab küll, et neil on kõik korras.

Viis päeva sünnitusvaludes vaevelnud naine: lapsi ma enam ei saa! Arstid ei kuulanud mind! (25)

Liina Hallik, 17. mai 2020 19:02
Ainus, mis Pillele viis päeva ilmale toodud lapsest esialgu jäi, oli foto, mille lastearst tegi enne, kui hingamisaparaadi külge kinnitatud vastsündinu lastehaiglasse viidi. Foto: Erakogu
„Veed olid lahti, kell tiksus, põletikunäitajad kerkisid. Aga öeldi, et ootame veel. Viies sünnitus – küll tuleb!“ räägib naine, kelle keisrilõige vaatamata lapse valele asendile ära jäeti. „Palavik oli tõusnud üle 39. Olin andurite otsas, lapse südametöö nõrgenes järjest, aga keda polnud, olid arstid,“ meenutab ta. Alles viiendal ööl, kui beebi südamelöögid lakkasid, otsustati kiiruga keisrilõike kasuks. 

Veel kolm nädalat pärast sünnitust saab Pille suures koguses ravimeid ja süste. „Uuesti sünnitada ma ei tohi, sest tekkisid emakarebendid. See ei ole minu jaoks iseenesest probleem, sest me ei plaaninud rohkem lapsi saada, aga teadmine, et see võimalus on ära võetud, on rusuv.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.04.2020
PERESÜNNITUSED ON TAAS LUBATUD: arvestada tuleb nende rangete ohutusnõuetega!
10.04.2020
ÕL EKSKLUSIIV | Eesti naissportlaste emadepäev USAs ja Soomes – kes sai kingiks kasti spordijooki, kellele tõi poeg kohvi voodisse?
08.04.2020
Tasa ja targu! Kümme soovitust sünnitusest taastumiseks