Eesti uudised

Alates esmaspäevast ei tohi lennata kõrge viirusriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriik, Rootsi ja Venemaa (4)

Toimetas Eigo Kaljurand, 17. mai 2020 17:21
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas täna korralduse, millega ei tohi Eestist alates homsest lennata kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriiki, Rootsi ja VenemaaFoto: Teet Malsroos
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas pühapäeval korralduse, millega ei tohi Eestist alates esmaspäevast lennata kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriiki, Rootsi, Belgia, Taani, Türgi, Valgevene ja Venemaa

„Viiruse leviku pidurdamiseks saame esmalt avada lennuliinid riikidega, kus viiruse levik on viimase 14 päeva statistika põhjal piisavalt väike. Selguse huvides rõhutan, et kuigi korraldusega keelame hetkel ka lennud Taani, siis prognoositult võib juba lähipäevil olla sealne epidemioloogiline olukord piisavalt paranenud, et sinna saab lendama hakata,“ lisas Aas.

Samal teemal

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) lähtub sihtriikide lubamisel ja keelamisel teiste riikide haigestumise määrast, mis peab liini avamiseks olema 25 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Sihtriikide epidemioloogilise olukorra vaatab MKM üle iga päev ning avab või piirab lennuliinide avamist vastavalt viiruse levikule.

18. mai seisuga saab tõenäoliselt ilma piiranguteta avada lennuliine Saksamaa, Poola, Norra, Austria, Läti ja Leedu suunal. Samas sõltub liinide avamine ka sihtriigi enda reeglitest. Nagu ka Eestis, kehtib teistes riikides riiki sisenemisel piirangud, millega tuleks enda reisi planeerimisel arvestada.

Täna keelatud sihtriikide piirang kehtib alates 18. maist kuni 7. juunini, mille järel hindab piirangu edasist vajalikkust Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Terviseametiga. Erandlikult kehtib Minski ja Tallinna vaheline piirang alates 24. maist, kuna Minski kaudu on oodata inimesi koju kuni 23. maini.

Samal teemal

17.05.2020
TV3 VIDEO | Majandus- ja taristuminister Aas: vaba reisimine Euroopa piires tuleb juuni keskpaigas
15.05.2020
PUUST JA PUNASEKS! Piirangud leevenevad: millal ja mida nüüd teha tohib?
15.05.2020
VIDEO | INFOTUNDIDE TOP | Kiik: me ei taha, et peaksime ühe valdkonna avamisega sundima teisi sulgema
15.05.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: piiranguid leevendatakse kimpudena, ööklubid peavad veel oma aega ootama