Eesti uudised

Martin Helme ei poolda Soomega riigipiiri avamist (9)

Ohtuleht.ee, 17. mai 2020 13:01
Martin HelmeFoto: Martin Ahven
Tänases Tre Raadio saates "Räägime asjast" arutasid rahandusminister Martin Helme ning EKRE esimees ja siseminister Mart Helme riigipiiri avamisest ülelahe naabritega. Mehed avaldasid seisukoha, et haigusjuhtumite tõustes pannakse see vajadusel kohe uuesti kinni.

„Mina ei oleks veel teinud,“ avaldas Martin Helme arvamust.

Isa ja poeg arutasid saates statistikat, kus Läti ja Leeduga on koroonapositiivsete ja tehtud testide arvud meiega sarnased, aga Soomes on nakatunute arv palju suurem.

Mart Helme sõnul on Soomes ka teste vähem tehtud.

Helmed loodavad, et Tallinna sadamasse püstitatud telgid aitavad aimu saada, kas laevaliiklus Tallinna ja Soome vahel toob kõrgemaid nakatunute numbreid.

Mart Helme rõhutas mitmel korral, et ohukonfitsent on väga kõrge. Ja täpsustas, et eriti just seetõttu, et Soomest koju tulevad eestlased lähevad mööda Eestit laiali.

Martin Helme avaldas ka lootust, et Soomest Eestisse tulev soomlane võib turistina odava kütuse ja viinaga meile riiki ka natuke raha jätta.

Ühte väitsid Helmed raudkindlalt: kui Soomest peaks Eestisse hakatama haigusjuhte tooma, siis pannakse laevaliin Soome ja Eesti vahel uuesti kinni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee