Maailm

Järjekordne kaebus: sotsiaalmeedia rakendus TikTok rikub laste privaatsust 

Toimetas Madleen Vapper, 16. mai 2020 17:07
Foto: Martin Ahven
Interneti privaatsuse jälgijad väidavad, et populaarne video rakendusTikTok rikub laste privaatsusõiguseid ja seab nad riski alla. Kahekümnest organisatsioonist koosnev koalitsioon esitas USA Tarbijakaitseametile (FTC) TikToki kohta kaebuse, väites, et rakendus kogub vanematele teadmata alla 13aastaste laste kohta personaalset informatsiooni.

TikTok kuulub Hiina firmale ByteDance ning on muutunud plahvatuslikult populaarseks tänu oma naljakatele videotele ja kasutamislihtsusele, vahendab NBC. Samas on rakendus tõmmanud USA ametnike tähelepanu riigi ohutusele, sest see kuulub Hiinale ning on laste seas väga populaarne.

2019. aastal maksis TikTok USA Tarbijakaitseametile 5,7 miljoni dollari suuruse trahvi alla 13aastaste laste informatsiooni kogumise eest. Peale seda viis rakendus läbi muudatused, mis pidid alla 13aastastele lastele konto loomise keerulisemaks muutma.

Privaatsusjälgijad aga leiavad, et kasutaja loomine on jätkuvalt liiga lihtne. Lastel tuleb vaid vale sünnikuupäev sisestada ja juba ongi neile ebasobiv sisu kättesaadav ning TikTok kogub nende andmeid. FTC ütles, et nad on uue kaebuse kätte saanud, kuid ei kommenteeri seda veel.

TikTok kogub oma kasutajatelt andmeid nagu nende asukoht, sõnumid ja milliseid videod nad vaatavad. Seda informatsiooni kasutatakse kasutajale uute videote ja reklaamide näitamiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee