Jüri RatasFoto: Martin Ahven
Toimetas Merilyn Närep 15. mai 2020 19:55
Peaminister Jüri Ratas pöördus rahva poole seoses eriolukorra lõppemisega.

„Head kaasmaalased! Võtsime valitsuses vastu otsuse lõpetada Eestis pühapäeva, 17. mai, keskööl üle üheksa nädala kestnud eriolukord. Kuna meie kõigi pingutuste ja kaasabi tulemusena on koroonaviiruse olukord oluliselt paranenud, ei vaja me sellega võitlemiseks enam eriolukorda.

See ei tähenda siiski kohest naasmist tavapärase elu juurde. Viirus ei ole Eestist ega maailmast kadunud. Eriolukorra lõppemine tähendab, et peame ehitame üles uue normaalsuse. Kuna efektiivse ravi ja vaktsiinin leidmiseni läheb veel aega, siis peame kõik ka edaspidi kaitsma oma käitumisega koroonaviiruse eest nii meid ennast, meie lähedasi kui ka tervet ühiskonda.

Peame püsima terved, hoides selleks distantsi ja järgides hügieenireegleid. Haigena tuleb jääda koju ning vältida kokkupuuteid teistega. Meid aitavad need soovitused, reeglid ja piirangud, mis jäävad kehtima ka järgnevatel nädalal.

Usun, et me suudame olla raskustest hoolimata jätkuvalt targad, ettevaatlikud ja vastutustundlikud. Tänan kõiki seniste pingutuste eest!

Soovin meile ka edaspidiseks tervist ja tarkust!“