Krimi

Eestlane hakkas teda kinni pidanud Soome politseinikule vastu ja kähmles temaga mitu minutit 

Toimetas Greete Kõrvits, 15. mai 2020 19:35
Olukord lahenes alles siis, kui abiväed kohale jõudsid.Foto: Ilta-Sanomat/Turvakaamera videotõmmis
Päris-Soome maakonnakohus mõistis 26aastase eestlase politseiniku mõrvakatses õigeks, kuid samas siiski süüdi tema kallal vägivallatsemises, vahendab Ilta-Sanomat.

Intsident leidis aset 6. märtsil Turu linnas. Ilta-Sanomate uudise kohal on ka turvakaamera video, millest on näha, kuidas politsei peab kinni sõiduauto. Algul tulevad kaks meest vaguralt välja, siis otsustab juht omal jalal putku panna. Üks politseinik jookseb talle järele, tagaajamise ajal aga jahmerdab teine politseinik kaassõitjaga, kes punnib tema käskudele vastu.

Süüdistuse kohaselt hakkas mees korrakaitsjale vastu ning üritas politseiniku käest kangutada tolle teenistusrelva. Lisaks olevat ta üritanud politseinikule jalaga näkku virutada, kuid löök läks õnneks mööda. Kähmlus kestis mitu minutit. Kohus ei pidanud samas põhjendatuks prokuröri väidet, et kui eestlane oleks relva ka kätte saanud, oleks ta selle abil tõepoolest korrakaitsja elu kallale kippunud. Eestlane ise eitas, et üritas relva kätte saada.

Eesti mees sai otsuse järgi pooleteise aasta pikkuse tingimisi vangistuse. Lisaks peab ründaja politseinikule maksma 2000 eurot valuraha. Autojuhil aga õnnestuski ajalehele teadaolevalt edukalt jalga lasta. Põhjus, miks sõiduk  politseile tol õhtul üldse huvi pakkus, oli kahtlus, et juht istus rooli juua täis peaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee