Nädala TOP

Top | Ära osta 

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 15. mai 2020, 19:25
Foto: Martin Ahven
Kuigi ostukeskuste taasavamise eel oli juttu, et rüsina vältimiseks allahindlusi ei reklaamita, peibutab nii mõnigi suurpood ostjaid massiivse allahindlusega. Siiski on hea moment järele mõtlemiseks, kas meil tegelikult on vajadust osa massiliselt asju, milleta me mitme karantiinikuu vältel edukalt hakkama saime.

Piirid jälle lahti

Vaikelu Tallinna sadamas on läbi, kui esimesed laevatäied kalevipoegi sai üle lahe veetud. Näis, kas reisima hakkavad vaid inimesed või ka viirus koos nendega. Lahti tehti ka piir Lätiga. Nii sai läbi periood, kus piirid olid veel rohkem lukus kui nõukaajal. Nüüd saame järele mõelda, kas tahame avatud või suletud Euroopat.

Sauna, spaasse, ujulasse

Nii nagu nõukaajal viidi viisaastakuplaan ellu nelja aastaga, nii avab valitsus spaad ja ujulad ennetähtaegselt võrreldes esialgse kriisist väljumise plaaniga. Kas aga sellise ootamatu meelemuutuse põhjustas arvatust parem olukord viiruserindel või hoopis kardetust hullemad majandusväljavaated, mis toonuks sügisese avamise korral kaasa kogu Eesti spaanduse pankroti ja valitsusel polnuks raha sektori päästmiseks?

Tuhande piir

Lõpuks ütles valitsus välja, et väliüritustele kehtib sel suvel 1000 osaleja piir. Kohe leidus ka kavalpäid, kes leidsid, et see nende kohta ei kehti – Viljandi folk lubab kolme lava kokku tervelt 3000 osalejaga. Sama on jaanipidudega – jaanipäeval neid pidada veel ei tohi, nädal hiljem juulikuust pane aga tuhande osalejaga pidu püsti kui vaid tahad.

Mõistust ERRi nõukogusse

ERRi nõukogusse terve mõistuse lisamiseks kolme uue liikme valimine tekitas jälle paksu pahandust ning vajaliku hääletustulemuse saamiseks ei pidanud Isamaa paljuks ka riigikogu komisjoniliikmeid välja vahetada. Näis, kuidas uus luud pühkima hakkab, sest nii mõnegi uusliikme pädevuse ja kallutatuse suhtes on kahtlust avaldatud.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee