Sisuturundus

5 põnevat fakti menuromaani „Cougar“ saladusliku autori Helene Mossi kohta 

Cougar Trilogy, 15. mai 2020 17:36
Foto: Envato Elements
Erootiline romaan „Cougar“ on olnud üks säravamaid tähti Eesti viimaste aastate kirjandusmaastikul. Küll aga on senini jäänud saladuseks, kes on see Helene Moss, kes on selle julge teose taga. Avaldame nüüd viis põnevat fakti saladusliku autori kohta!

Romaani 1.osa kaanepildil poseerib autor isiklikult

See on tõesti Helene enda selg. Ja mitte ainult selg… Autoril oli kindel soov siduda ennast oma teosega rohkemal määral kui sulg ja paber, mistõttu ta sellise julge variandi kasuks ka otsustas. Muuseas, käed tema piha ümber kuuluvad stuudio fotograafile ja klõpsu tegi enda tütar.

Tänaseks on müüdud Helene Mossi (kui tundmatu autori) raamatuid üle 7000 eksemplari

Helene seisukoht on olnud algusest peale, et tema ei kirjuta raamatuid tagariiulisse tolmu koguma. Et kui juba, siis juba. Kirjutamine on talle alati meeldinud. Kui koolis oli tal kirjandus üks lemmikainetest ja hindeks läbi aastate 5, siis tema lõpukirjandit hinnati näiteks hindega 4. Põhjuseks toodi, et sellel puudus mustand. Ehk tema üllatusliku kehva hinde oli tinginud asjaolu, et ta kirjutas otse puhtandi.

Algselt pidi piirduma romaan „Cougar“ ühe raamatuga

Kui Helene esialgne plaan oli mahutada kogu lugu ära ühte raamatusse, siis alustades kirjutamist sai ta üsna ruttu aru, et see ei ole mõeldav. Samuti sai selgeks, et see ei mahu ka kahte raamatusse. Nii sündis triloogia, kuhu lugu kenasti ära mahtus. Et triloogiale ka neljas raamat järgneb, ei osanud tollal autor ette näha. Ta ütles, et lugu Viktoria elusügisest tuli ise tema juurde, kõndides päeval ta kandadel ja istudes öösel padja peal ega jätnud enne, kui raamatuks sai. Nullides nii ära plaani kirjutada käesolevaks suveks valmis romaan „Üks öö veel,“ millega juba algust oli tehtud.

Helene on viibinud kõikides tegevuspaikades, millest on romaanis jutt

Näha kõiki kohti oma silmaga, mida on võimalik näha, oli tal kinnisidee. Ilmselgelt tuleviku mõistes ei saa ta olla igal pool käinud, aga arvestades hetkeolukorda, on ta külastanud palju erinevaid paiku, et neist enne paberile saamist vahetu pilt saada. Ka Amsterdami hotellis Victoria on ta viibinud ja vestelnud seal kelner Sai´ga.

Lisaosas „Hingerahu“ kirjeldatud kuivanud lill on ka päriselt olemas

Romaani „Cougar“ on sisse kirjutatud paljut, mida on võimalik lugeda vaid ridade vahelt. Lillelugu on üks neist. On taotluslik, et lugeja enda mõte loo ridade vahele seiklema läheks, arutledes isekeskis, millises osas mingi asi tõde või autori endaga seotud võiks olla. Mainitud lill on reaalselt olemas. Kas ka sellega kaasnev lugu, jätab Helene lugeja otsustada.

Rohkem infot romaani „Cougar“ kohta ja kampaaniahinnaga triloogiat saab osta SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee