Seisukoht

Seisukoht | Selle aasta Eurovisioni mälestuseks 

Katharina Toomemets, ajakirjanik, 15. mai 2020, 19:25
Eurofännid langetavad pea – esimest korda lauluvõistluse 65aastase ajaloo jooksul jäävad muusikute maailmameistrivõistlused ära. Süüdlaseks on muidugi üleilmne koroonapandeemia. Minu jaoks on viimasel seitsmel aastal mai esimesed kaks nädalat just nimelt Eurovisioni lainel möödunud: erinevad riigid, Eesti esindajad, emotsioonid. Finaali pääsemise korral võidujoovastus, poolfinaali jäämise puhul kirjeldamatu kurbus. 

Kuigi sel aastal ei ole minu jaoks tulnud kaheksandat Eurovisioni, sest andsin kajastamise teatepulga üle, puges selle nädala algul hinge teatav euroigatsus. Ma ei ole kunagi olnud tulihingeline Eurovisioni fänn, kes juba mitu kuud varem kõikide lugude sõnad pähe õpiks või suudaks võitjat ennustada, kuid selle suurvõistluse kajastamises on siiski oma võlu. Korraldajariigis kohapeal olles ja euromelu väga lähedalt nähes on küll tunne, nagu oleks sattunud paralleeluniversumisse. Ja see on äge. 

Sel aastal plaanisin Eesti poolfinaali ja ka finaali vaatamiseks sõbrad külla kutsuda, midagi head süüa teha ja esimest korda aastate jooksul lauluvõistlust ekraani vahendusel nautida. Ja nüüd jääb see ära. Kurb. Aga erisaadet „Eurovision: Europe Shine a Light“ vaatan siiski.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee