Eesti uudised

Haigla patsiente ohustav kajakas kaotab kodu 

Siim Randla, 15. mai 2020 07:49
PERHi parkla.Foto: Martin Ahven
Keskkonnaamet andis Põhja-Eesti regionaalhaiglale loa eemaldada haigla parklast kajaka pesa, kuna poegi kaitsev lind võib inimesi ohustada.

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla pöördus keskkonnaameti poole Sütiste teel haigla territooriumil oleva munadega kajakapesa tõttu, et see eemaldada. „SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla territooriumi saab käsitleda tundliku piirkonnana, kus kajakad ja ka varesed võivad inimestele pesitsusperioodil, kui nad kaitsevad oma poegi agressiivselt, ohtlikuks muutuda,“ teatas keskkonnaameti Põhja regiooni looduskaitse juhtivspetsialist Maret Vildak PERHile.

Looduskaitseseadus järgi on  keelatud lindude pesade kõrvaldamine, välja arvatud näiteks juhul, kui see on vajalik elanikkonna ohutuse huvides. Sellisel juhul väljastab keskkonnaamet vajaliku loa pesade eemaldamiseks.

Keskkonnaamet rõhutas, et probleemi lahendus ei saa olla pesade või munade korjamine pesitsusperioodil, vaid järjepidevalt ennetavate meetmete kasutamine, et linnud ei saaks probleeme tekitavas kohas pesa ehitamist ja munemist alustada.

Samal teemal

26.10.2019
Rõdu on lindude väljaheiteid täis? Kajakad kisavad akna taga? Siit saad nõu, kuidas linde peletada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee