Edward LaaneFoto: Alar Truu
Merilyn Närep 14. mai 2020 19:25
Neljapäeval arutas Kuressaare haigla nõukogu arstide ühispöördumist ravijuht Edward Laane vastu. Jõuti otsusele, et Laane jätkab ravijuhina. 

„Kaebuse esitajad rääkisid nõukogule oma aspektidest ja soovidest. Pärast seda jätkasin mina, rääkides haigla arengustrateegiatest ja võimalikest edasistest arengutest,“ selgitas Edward Laane Õhtulehele. 

Nõukogu arutas ning leidis, et Kuressaare haigla juhatus jätkab samas koosseisus. „Juhatus räägib läbi ülemarstidega ning eesmärgiks on sõlmida hea tahte koostöölepe, kus sätestame head käitumisreeglid kogu kollektiivile ning täpsustame haigla arengusuunad,“ rääkis Laane.

„Leian, et kõige tähtsam on ikkagi saare patsient, kelle jaoks on see haigla olemas. Selleks, et pakkuda parimat võimalikku meditsiiniabi saarlastele – see on haigla peamine eesmärk!“ sõnas Laane, et tunneb end hästi ning on otsusega rahul.

„Jõudsime seisukohale, et koostöövõimalused tulevikus on olemas. Kindlasti peab selleks pingutama, paremini leidma ühisosa, paremat kommunikatsiooni tegema. Praegu on meie otsus see, et haigla juhatus jätkab täpselt samas koosseisus nagu ta on praegu töötanud ja Edward Laane jätkab ravijuhina,“ ütles haigla nõukogu esimees Kalle Laanet „Aktuaalsele kaamerale“.

Laanet lisas, et osapooli kuulates jäi mulje, et nende edasine koostöö on võimalik.

24 Kuressaare haigla töötajat saatsid möödunud nädalal Saaremaa vallavalitsusele ja haigla nõukogule pöördumise, milles heitsid haigla juhatuse liikmele ja ravijuhile Edward Laanele ette puudulikku juhtimist. Allakirjutanud soovisid Laane lahkumist, sest nende hinnangul ei sobi ta ravijuhi ametikohale.

Dokumendis heideti Laanele ette juhtimisvigu ja puudulikku juhtimist. Ka näevad allakirjutanud just Laanel süüd selles, et kümned haigla töötajad on koroonaviirusesse nakatunud.

Tõepoolest, Kuressaare haiglas on Eesti haiglate võrdluses seni tõepoolest kinnitust leidnud kõige enam nakkusjuhte personali seas – aprilli alguse seisuga oli nakatunud 67 Kuressaare haigla töötajat, tänaseks on kinnitust leidnud veelgi enam nakatumisi.

Edward Laane eitas temale esitatud süüdistusi. „Üks avaldusele alla kirjutanud arst on Soomes, teine kodus. Nad pole näinud, kuidas siin töö on käinud,“ ütles Laane eelmisel nädalal Õhtulehele, tuues välja, et osa pöördumisele nime alla pannud arstidest pole üldse Kuressaare haiglas kriisi ajal tööd teinud. Kokkvõtlikult pidas ta pöördumist „kummaliseks“.