Seisukoht

Seisukoht | Uut moodi kultuurinautimine 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 14. mai 2020, 19:11
Autodes pealtvaatajad lauluväljakul – see on midagi, mida poleks osanud ka kõige kummalisemas aastataguses unenäos ette kujutada.Foto: Andres Varustin
Reede õhtul vuravad nii Tallinna lauluväljakule, Tartu Raadi lennujaama kui ka Taevaskotta autod. Selleks, et rahvas nende sees saaks vaadata meie kultuuriruumis seni uudset autokino.

Näib, et nüüd ongi käes see palju räägitud uus reaalsus. Autodes pealtvaatajad lauluväljakul – see on midagi, mida poleks osanud ka kõige kummalisemas aastataguses unenäos ette kujutada.

Tõesti, pärast kaht kodus istutud kuud tunduvad juba sellisedki üritused nagu autokino uskumatult toredad. Muidugi on virtuaalkontserdid ja etendused raskel ajal vaimu virgutanud. Muidugi on paljud artistid veebiüritustega end fännide südames hoidnud. Aga vahetut kontakti lauljate-näitlejate ja kuulajate-vaatajate vahel ei asenda siiski miski. Nagu ütleb tabavalt rahvusooperi juht Aivar Mäe: iga artist vajab publikut ja aplausi.

Üle tuhande osalejaga suurüritusi sel suvel ei toimu, kuid lähikuud ei jää siiski õnneks päris sündmustevaeseks. Näiteks teatasid sel nädalal Tallinn Music Weeki korraldajad, et augustis linnafestival toimub. Ka palavalt armastatud Viljandi folk ei jää ära. Küll aga nõuab praegune aeg kultuurikorraldajatelt üksjagu nutikust, kuidas täita 2+2 reeglit, kuid samal ajal siiski pakkuda publikule mõnusat atmosfääri kultuuri nautimiseks.

Kultuur ja selle huvilised ei kao kuhugi – tullakse ikka kokku, nauditakse kontserti või etendust, aga seda kõik tehakse senisest natuke teisel moel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee