Viroloogia professor Irja Lutsar Foto: Aldo Luud
Ohtuleht.ee 14. mai 2020 16:14
Neljapäeval tuleb riigikous kokku sotsiaalkomisjon, kus arutatakse viiruse leviku prognoose. Kohale on kutsutud Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer, Tartu Ülikooli Meditsiiniteaduste valdkonna, bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar ja sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse.

Bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar tutvustab ka uut statistikat, mida pole seni ajakirjanduses avaldatud. Statistika näitab Eestis kogutud andmeid, mis vanusegrupis COVID-19 patsiendid tõenäoliselt haiglaravi vajavad.

Lutsar teeb ettekande ka teadlaste tehtud uuringu kohta, mis kajastab COVID-19 teise laine (30.04 - 06.05) mõju. Uuring näitab, et teise laine mõju on oluliselt väiksem, küll aga tänu eriolukorra reeglitele.

Eile kirjutas ERR, kuidas kolm Lääne-Tallinna keskhaiglas surnud koroonapatsienti nakatusid haiglas. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige uuris sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse käest, mistõttu terviseamet Lääna-Tallinna keskhaiglas toimuvasse varem ei sekkunud. 

Jesse sõnul ei saa öelda, et terviseamet on käed rüppes seisnud. Ta kinnistab, et terve eriolukorra vältel on Lääne-Tallinna keskhaigla liikmetega räägitud sellest, kuidas tagada meditsiinitöötajate ja patsientide turvalisus. 

Jesse sõnul alustati järelvalvemenetlus Ida-Tallinna keskhaigla suhtes alles nüüd, sest see annab täiendavad õigused, et haiglas toimuvat jälgida.