Krimi

Harju maakohus mõistis fentanüüli vahendanud mehe 17 aastaks vangi. Taasavaldame 14. mail 2020 Õhtulehes ilmunud artikli

ÕL ARHIIV | PEIDIKUD METSAS JA TREPIKODADES: relvahuvilist Kalašnikovi süüdistatakse Eesti narkoturu vallutamises 

Arno Põder | Video: Märt Niidassoo, 3. november 2020 15:03
PROTSESS ALGAB: Roman Kalašnikov astus teisipäeval Harju maakohtu ette.Foto: Erki Pärnaku

Tallinnas teisipäeval kohtu ette astunud Roman Kalašnikov on mitmekesiste huvidega mees. Juba mitu korda on talle pahandusi toonud kiindumus sõjatehnika vastu, olgu tegu siis samanimelise automaatrelva, granaadiheitja, trotüüliklotside või muuga. Riigiprokuratuur peab Kalašnikovi mõjukaks tegelaseks ka Eesti narkoturul, kus ta püüdis väidetavalt haarata allilma „ristiisa“ tapnud Juri Vorobeist vabanenud kohta.

Prokurör Vahur Verte kuvab kohtusaali seinale algelise joonistuse, mis tema sõnul kujutab narkopeidiku asukohta metsatukas. Seni istungit letargiliselt jälginud süüdistav Roman Kalašnikov (42) mühatab ja pööritab silmi – see on hoopis tal külas käinud lapse kritseldus! 

Varem Lintšenkona tuntud Kalašnikov vahetas nime pärast vanglast vabanemist 2018. aasta kevadel, kuid uue elu alustamisest ei tulnud suurt midagi välja, sest sama aasta lõpus sattus ta jälle keskkriminaalpolitsei huviorbiiti. Jälitajad varitsesid sügisel Harjumaal Kernu lähedal metsades tegutsenud salapäraseid mehi, kes toimetasid midagi puutüvede juures sambla sees. Kuigi koroonakriis jäi veel kaugele tulevikku, olid ühel salakaamera ette jäänud tüübil kummikindad käes ja mask peas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.11.2020
Kohus mõistis fentanüüliärika 17 aastaks vangi
11.08.2020
UUED PEIDIKUD: tuntud jurist sattus koos „fentanüülikuningatega“ kohtu alla
25.05.2020
Vahetult pärast MM-finaali kulla kokaiini vastu vahetanud brasiillane: tarvitasin hommikul, lõunal ja õhtul, kuni kaotasin kõik
07.05.2020
MAFFIA EI MAGA: kurikaelad leiutavad uusi nippe, kuidas pandeemia pealt kasu lõigata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee