Maailm

KÜBERRÜNNAKUD: FBI hoiatas, et Hiina häkkerid üritavad kätte saada USA koroonauurimusi 

Toimetas Aare Kartau, 14. mai 2020 11:32
Kübervargad proovivad USA ametnike väitel ebaseaduslikult hankida väärtuslikku intellektuaalset omandit.Foto: Imago/Scanpix
USA ametnike teatel on Hiinaga seotud häkkerid rünnanud Covid-19 pandeemiat uurivaid organisatsioone, vahendab BBC.

FBI teatas, et on näinud häkkimiskatseid USA institutsioonide suunas, kes uurivad vaktsiinide loomist, Covid-19 ravi ja koroonaviiruse testimist. Ameerika Ühendriigid on Hiina valitsust juba pikka aega süüdistanud küberspionaažis. Peking pole nende suunas visatud laimuga sugugi rahul ning eitab süüdistusi. 

FBI ja sisejulgeolekuministeeriumi küberturvalisuse osakond esitasid kolmapäeval haruldase ühishoiatuse. Nad teatasid, et „Covid-19 kallal töötavad tervishoiu- farmaatsia ja uurimisosakonnad peavad olema teadlikud, et nad on häkkerite peamised sihtmärgid“. Avalduses lisati, et kübervargad proovivad ebaseaduslikult hankida „väärtuslikku intellektuaalset omandit ja rahva tervist käsitlevaid andmeid“. 

Koroonakriis on süvendanud kahe suurriigi vahelisi pingeid. Mõlemad süüdistavad teineteist haiguspuhangu ebapädevas ohjeldamises. Esmaspäeval toimunud pressibriifingul viitas ka president Donald Trump Hiina väidetavale küberkuritegevusele. Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Zhao Lijian teatas nädala alguses, et tõendite puudumisel on amoraalne Hiina pihta kuulujutte ja laimu suunata. „Oleme Covid-19 ravi- ja vaktsiiniuuringute alal maailmas juhtival positsioonil,“ sõnas Zhao.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee