Sisuturundus

ÜLLATUS VÕI MITTE: mis siis on kõige levinum spordiala, millele tehakse panuseid?  

Sisuturundus, 14. mai 2020 11:25
Foto: Envato Elements
Sport ja spordipanused käivad käsikäes. Kui kuskil maailma nurgas toimub mõni spordimäng, siis on üldiselt ka võimalik sellele teha panuseid. Nii ongi aastate jooksul tekkinud olukord, kus ühes keskmises kihlveokontoris saab korraga panustada mitmekümnele erinevale spordialale. Alates sulgpallist kuni nooleviskeni – valik on meeletu.

Samas ei ole aga kõik spordialad sugugi võrdsed. Aja jooksul on kogenud spordipanustajad jäänud ikkagi teatud alade juurde, mis on ühel või teisel põhjusel osutunud paremaks. Kasinohai teeb alljärgnevalt ülevaatliku kokkuvõtte spordialadest, mis on kõige tuntumalt levinud spordipanustamismaailmas ning jätkavad domineerimist pea igas panustamisportaalis.

1. Jalgpall

Jalgpall on ja jääb maailma enim panustatud spordialaks. Mõne allika kohaselt on lausa 80% spordipanustest seotud jalgpalliga. See pole ka suur ime, kuna jalgpall on tervikuna maailma kõige populaarsem spordiala. FIFA mõne aasta taguse statistika kohaselt oli jalgpallimängijaid kogu maailmas umbes 265 miljonit, mis oli võrdne umbes 4 protsendiga kogu maailma rahvastikust.

Kuna jalgpall on nii levinud, on maailmas sadu erinevaid liigasid ja tuhandeid matše, mis tähendab panustajate jaoks väga aktiivset „turgu“. Aktiivsed panustamisvõimalused üheskoos mitmekülgsete panustamismehhanismidega, mis on saadaval kihlveokontorite portaalides, muudavad jalgpalli ahvatlevaks valikuks ka uustulnukatele.

Omaette kategooria alt võib leida veel Ameerika jalgpalli, millele panustatakse eelkõige Ameerikas, mis on seal mandril samuti väga populaarne. Euroopa mastaabis on aga klassikaline jalgpall absoluutne valitseja panustamisvaldkonnas.

2. Hobuste võidujooks

Hobuste võidujooks on tõenäoliselt kõige vanem spordiala, millele üldse kihlvedusid on tehtud. Kohati lausa samastatakse kihlvedude tegemine hobuvõidujooksudega. Hobuvõidujooksud said alguse juba Vana-Kreeka ajast, seega on selle spordiala taga peidus pikk ajalugu.

Sarnaselt jalgpallile on ka hobuvõidujooksude tööstus kümnetesse miljonitesse eurodesse ulatuv spordiharu, kuid tänapäevane ühiskond on muutmas seda, kuidas hobuvõidujookse ja nendega seonduvaid panuseid korraldatakse. Aina kasvava rahulolematuse tõttu, mis on seotud hobuste tervise ja heaoluga, on paljud spordiportaalid läinud üle virtuaalsetele võidujooksudele: seal saab teha endiselt panuseid jooksudele, kuid nende tegijaks pole mitte päris hobused, vaid arvutigraafikaga genereeritud „pildid“.

Olgu tegemist aga virtuaalse hobuvõidujooksu või ehtsate hobustega, see tööstus on vaieldamatult üks suurimaid kogu spordipanuste maailmas. Kuna hobuvõidujooksu kontseptsioon on väga vana, on see spordiharu ka väga laialdaselt litsentseeritud, mis jällegi aitab kaasa selle levikule – mõistagi tehakse spordipanuseid kõige rohkem spordialadele, mis on kohalikele panustamiseks saadaval.

3. Tennis

Tennis on paljude meelest „kõrgklassi“ sport, kuid mida aeg edasi, seda rohkem on tennis jõudnud ka nö tavainimeste südametesse. Aasta-aastalt korraldatakse aina suuremaid tenniseturniire, mis tähendavad vaid ühte: rohkem spordipanustajaid.

Tänaseks on tennis arenenud spordiportaalides nii kaugele, et panustajad ootavad juba pikisilmi, mil saavad teha panuseid Wimbledoni, Australian Open või US Open turniiridele. Suure konkurentsi tõttu on tennis muutunud samuti väga tiheda graafikuga spordialaks, kus on pidevalt toimumas kümneid võistluseid.

Lisaks aktiivsele mängugraafikule võimaldab tennis teha panuseid üksikutele settidele, andes panustajatele rohkem valikuvõimalusi ja paindlikkust.

4. Korvpall

Korvpall on jalgpalli järel üks maailma levinumaid spordialasid, mistõttu pole ka imelik leida see väga kõrgelt kohalt pea igas spordiportaalis. Korvpalli suur võlu seisneb selle kodususes: enamus meist on sellega kokku puutunud, olles kas või ise kunagi korvpalli mänginud. Mida rohkem olla valdkonnaga kursis, seda täpsemaid panuseid saab teha, mis omakorda selgitab ka korvpalli populaarsust spordipanuste valdkonnas. See on tuttav ja harjumuspärane, mistõttu tunnevad spordipanustajad end turvalisemalt.

Teine põhjus, miks korvpall nii levinud spordipanustamisala on, seisneb jällegi valikuvõimalustes. Ka korvpallipanused on väga mitmekülgsed, andes panustajatele võimaluse teha täpsemaid panuseid.

5. Poks

Kuigi maadlus ja poks on väga vanad spordialad, ei ole need alati olnud eriti populaarsed spordipanustamisportaalides. See on aga muutunud viimastel aastatel, mil poks on leidnud prominentsema koha ka spordipanustajate eelistuste hulgas.

Poksipanused on eelistatud eelkõige oma lihtsuse tõttu. Ühe poksimatši puhul pole just väga palju võimalusi, kuidas see lõppeda võib: üldiselt saad panustada sellele, mitu raundi läheb aega või kumb mängija võidab. Laias laastus on aga poksipanused väga lihtsakoelised ning sobivad hästi neile, kes on poksimaailmaga juba sinasõbrad.

6. Noolevise

Noolevise on üks kõige kummalisemaid spordialasid, millele saab teha oma panuse igas kihlveokontoris. Igaüks meist on nooleviskega kokku puutunud, mistõttu tundub eriti veider mõelda, kuidas on inimesi, kes tegelevad selle alaga professionaalsel tasandil.

Kõige tüüpilisemalt panustatakse nooleviske puhul sellele, kes võidab matši. Mõnes portaalis on võimalik teha ka panuseid lõppskoorile, settide arvule ja muule.

7. E-sport

Maailm on muutumas aina digitaalsemaks. Kui kümne aasta eest peeti tugitoolisporti laiskade inimeste ajaviiteks, siis nüüd on sellest saamas omamoodi sport. E-sport on tasahilju ilmunud igasse Eesti spordiportaali ning ka maailma mastaabil arvatakse, et peatselt võib e-sport võita endale kõigi spordipanustajate poolehoiu.

E-spordi all mõeldakse matše, mis toimuvad erinevatel videomängudel nagu näiteks CS:GO või League of Legends. Videomängude mängimisest on saamas mitte lihtsalt ajaviide, vaid spordiala ning absoluutselt igaüks saab teha sellele tegevusele panuseid. E-sport pole enam lihtsalt tulevikunišš, vaid üks populaarsemaid spordipanustamisalasid, mis võlub lihtsuse ja mitmekülgsuse poolest. Need kaks ongi just need omadused, mis eraldavad tõelisi tähtvaldkondi teistest.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee