Eesti uudised

GALERII | PENDELRÄNNE ALAKU! Soome ja Eesti vahet saab taas vabamalt käia (2)

Viljar Voog | Fotod: Robin Roots, 14. mai 2020, 07:18
Varahommikune reis Tallinnast Helsingisse.Foto: Robin Roots
Neljapäevast, 14. maist, on piirid Soomega taas pilukil. Kui koroonakriisi tippajal seilasid laevad Tallinna ja Helsingi vahel üksnes kaubaveoks ning mõlema riigiga seotud inimesed pidid valima, kummas eriolukorra lõppu oodata, siis nüüd on lubatud taas pendelränne.

Soome valitsus otsustas eelmisel nädalal, et 14. maist lubatakse inimestel, kel Soomes alaline töö- või elukoht või mõni vältimatu vajadus, taas üle riigipiiri edasi-tagasi käia.

Samal teemal

Neljapäeva hommikul ootas Tallinna sadama D-terminalis esimest võimalust taas Tallinkiga Soome lahte ületada – 7.30 väljuv Megastari reis – sadakond inimest, kes istusid turvaliselt kahemeetriste vahedega. Kokku läks jala laevale ligi 200 reisijat, lisaks autodega Soome siirdujad.

Ühena esimestest kasutas võimalust Soome naasta ehitusmees Urmas. „Lähen tööd tegema,“ tõdes ta. „15. märtsist olin Eestis ja nüüd lähen tagasi. Paar päeva on vaja käia, töö ära lõpetada. Ma teen nagu ülemus ütleb – muidu istud kodus, raha ei teeni ja jääd nälga.“

Urmas ei teinud otsust piiride sulgemise aegu Eestisse jääda vabatahtlikult. Elu mängis lihtsalt kaardid selliselt, et ta tuli parajasti Eestisse pere juurde ja jäi kaheks nädalaks karantiini. „Ja siis enam ei lastud üle, et tööd ära lõpetada,“ selgitas Urmas, kes plaanib Soomes oma paar nõutud tööpäeva ära teha ja siis tagasi kodumaale tulla.

Insenerina töötav Jaan jäi koroonakriisi tõttu ilma vaid napist kolmest tööpäevast. „Kümne aasta jooksul oli mul kogunenud nii palju puhkust ja töökaaslased soovitasid, et võta puhkus välja. Mul oli üle kahe kuu saamata puhkust.“

„Me ei teadnud kriisist siis midagi,“ ütles kaasa Virve.

„Kui ma kõik puhkuse välja võtsin olin kuulnud ainult sellest, et kuskil Hiinas on see viirus,“ täpsustas Jaan.

Vaba aega Eestisse viitma tuldi juba teadmises, et viirus on jõudnud mõlemasse riiki. „Kaks nädalat olime ametlikus karantiinis, aga meil on oma maja ja kevadel on ju aiatööd. Just, puhas lust, et sai end pühendada ainult sellele,“ muigas Virve.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee