HUVI ON VÄHENENUD, HIND MITTE: Ühekordsed nn tolmumaskid maksavad siiani üldiselt 75–80 senti tükk. Viiruste eest paremat kaitset pakkuvad kirurgimaskid maksavad keskmiselt euro ja 10 senti.Foto: Mari Luud
Eesti uudised
13. mai 2020 22:15

PAANIKA TAANDUB: koos maskide saabumisega kadus ka huvi nende vastu (1)

Kui esimene partii kaitsemaske aprillis apteekidesse müüki paisati, oli inimeste huvi suur, mitme apteegi juures tekkisid pikad järjekorrad – kardeti, et tol ajal defitsiitne kaup kaob riiulitelt kiirelt ja hiljem pole maski enam kusagilt võtta. Praeguseks on huvi maskide vastu lahtunud.

Isikukaitsevahendite müügiletulek aprilli alguses tekitas palju elevust ja seda mitmel põhjusel: kaitsemaske polnud enam kusagilt saada, siinsete ravimifirmade laod olid juba veebruaris tühjaks saanud. Teiseks oli  Covid-19 viiruse leviku kõrgaeg: iga päev registreeriti Eestis mitukümmend uut koroonapositiivset. Kuna elanike huvides on ennast viiruse eest kaitsta, ei olnud üllatav, et apteekidesse maske ostma tormati. Maskide müügiletulek ei läinud libedalt. Esimese suure tarne tegija, ASi Semetron maske reklaamiti esialgu kui kirurgilisi kaitsevahendeid, mis kaitsevad ka viirusnakkuse eest. Kui maskid müügil olid, teatas edasimüüja AS Magnum, et tegu on vaid lihtsama isikukaitsevahendiga, mis kaitseb õhusaaste ja tolmuosakeste eest. Tehnilise järelevalve amet teatas, et kõnealustel maskidel on tõepoolest pakendil eksitav info, ja käskis edasimüüjal vea parandada. Aprilli keskpaigas võis näha, et inimesed käisid poes maskiga ja mõned usinamad kasutasid neid isegi tänaval jalutades. Kui ilmad ilusaks läksid ja uute nakatunute arv vähenes, kahanes ka soov maski kanda. 

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99