Eesti uudised

Kolm Lääne-Tallinna keskhaiglas surnud koroonapatsienti nakatus haiglas (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 13. mai 2020 21:23
Lääne-Tallinna keskhaiglaFoto: Stanislav Moshkov
Kui seni teadis avalikkus, et Kuressaare haiglas on toimunud ulatuslik haiglasisene koroonaviiruse levik, siis nüüd sai teatavaks, et ka Lääne-Tallinna keskhaiglas on nakatunud 24 muu haiguse tõttu ravile tulnud patsienti ning kuuest haiglas COVID-19 diagnoosiga surnud patsiendist kolm saigi nakkuse haiglast.

"COVID-19 diagnoosiga on meil surnud üldse haiglas kuus inimest, nendest kolm on tõenäoliselt saanud nakkuse haiglast ja nende patsientide vanus oli 80+, 90+ ja nendel kõigil olid rasked kaasuvad haigused," ütles Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Esimene nakkuspuhang sai alguse uuringutele tulnud patsiendist, kes kurtis mitu kuud kestnud palaviku üle. Haiglasse tulles oli patsiendi koroonaproov negatiivne, kuid paar päeva hiljem tehtud kordustest andis positiivse tulemuse. Hiljem on nakkuspuhanguid ette tulnud sise-, uroloogia-, neuroloogia- ja kirurgiaosakonnas.

Eriolukorra alguses sai üks töötajatest nakkuse koroonapositiivselt sünnitajalt, haigestunuid on ka nakkusosakonna personali seas.

Samal teemal

17.05.2020
Terviseamet: lisandus neli positiivset testi, haiglas on 43 inimest
13.05.2020
Soomes töötavatele Eesti inimestele kaob piiriületuse järgne isolatsiooninõue
13.05.2020
KES NII TEEB?! Viirusekandja sülitas metrootöötaja pihta, kes hiljem suri
13.05.2020
PERESÜNNITUSED ON TAAS LUBATUD: arvestada tuleb nende rangete ohutusnõuetega!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee