Vao pagulaskeskus. Foto: Anni Õnneleid
Siim Randla 14. mai 2020 06:28
 Viimase kahe aasta jooksul on Vao ja Vägeva majutuskeskusse saabunud  pagulasperekond ning kokku 75 rahvusvahelist kaitset taotlevat inimest.

2019. aastal tuli majutuskeskuse teenusele kokku 72 inimest, neist 65 on tavarändega saabunud rahvusvahelise kaitse taotlejad ja seitse rändekava alusel saabunud pagulased (üks perekond), ütles Hoolekandeteenuste avalike suhete juht Katrin Pärgmäe Õhtulehele. Enim inimesi saabus 2019. aastal majutuskeskusse Türgist, Venemaalt ja Süüriast. Tänavu on tavarändega saabunud majutuskeskusse kümme rahvusvahelise kaitse taotlejat.

2018. aastal tuli majutuskeskusse kokku 80 inimest, neist 49 olid tavarändega saabunud rahvusvahelise kaitse taotlejad ja 31 rändekava alusel saabunud pagulased –nende hulgas oli kaks üksikisikut ja viis perekonda. Enim inimesi tuli 2018. aastal Süüriast, Ukrainast ja Venemaalt.

Jaanuari algusest aprilli lõpuni taotles Euroopas asüüli 164 718 inimest: kõige vähem soovivad pagulased suunduda Eestisse –laekus vaid 19 varjupaigataotlust, vahendab Deutsche Welle.

2017 aastal kirjutas ERR, et  pagulaste ümberjaotuskava alusel kahe aasta jooksul Eestisse saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poole.  Praegu Eestis olevatest pagulastest pole keegi kaduma jäänud ,  millest tuleks ka politseile teada anda.