Eesti uudised

Soomes töötavatele Eesti inimestele kaob piiriületuse järgne isolatsiooninõue 

Toimetas Merilyn Närep, 13. mai 2020 19:19
Foto: Stanislav Moshkov
Vabariigi valitsus täpsustas kolmapäevasel e-istungil Soome piiri ületamist puudutavat korraldust nii, et Soomest saavad Eestisse isolatsiooninõudeta töö ja õppimise eesmärgil või perekondlikel põhjustel senisest tihedamini tulla ainult need isikud, kellel on Soome kodakondsus, elamisluba või kelle alaline elukoht on rahvastikuregistri järgi Soomes ja neil ei esine haigusnähte. Eesti kodakondsete ja elanike liikumist muudatus ei puuduta.

Reedel, 8. mail tegi valitsus otsuse, mille järgi hakkab Soomega hakkab kehtima homsest, 14. maist, uus piiriületuskord. Leeveneb piirang, mille kohaselt pidid Soomest Eestisse saabuvad inimesed jääma piiriületuse järel 14 päevaks isolatsiooni. Kui seni võisid Eestis elavad, kuid Soomes tööl käivad inimesed ilma selle nõudeta Eestisse saabuda kuni üks kord nädalas, siis homsest saavad nad Eesti ja Soome vahel liikuda ka tihedamini. Lisaks Soomes töötavatele Eesti inimestele kaob piiriületuse järgne isolatsiooninõue neile, kes saabuvad Soomest Eestisse tööle või siinsesse õppeasutusse õppima. Samuti ei pea koju jääma inimesed, kes saabuvad Eestisse vältimatul perekondlikul põhjusel.

Samal teemal

Kuigi isolatsiooninõue kaob, on Eestisse saabujatel soovitus siiski hoiduda kahe nädala jooksul kodust lahkumast, välja arvatud tööl käimiseks või muul vältimatul põhjusel. Lisaks rakendatakse täiendavaid ohutusnõudeid laevadel ja sadamates: Soome ja Eesti vahel reisijate hulgas viiakse läbi COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse vabatahtlik testimine, jätkub pisteline piirikontroll. Eesmärgiks on vähendada viiruse võimalikku levikut Eestisse.

Korralduse muudatus (PDF) (PDF)

Seletuskiri (PDF) (PDF)

Samal teemal

14.05.2020
GALERII | PENDELRÄNNE ALAKU! Soome ja Eesti vahet saab taas vabamalt käia
13.05.2020
Kolm Lääne-Tallinna keskhaiglas surnud koroonapatsienti nakatus haiglas
12.05.2020
Koroonakriis hirmutas põhjanaabrid ära: Soome võrkpalliklubid Balti liigaga ei ühine
12.05.2020
Sisseränne aitas mullu suurendada Eesti rahvaarvu