Õhtulehe raadio

FOTO-PODCAST „TÄISKAADER“ | Fotodokumentalist Annika Haas: pressifotod on järjest sügavamad ja mõtestatumad 

Stanislav Moškov, 13. mai 2020 15:47
Foto: Erakogu
Õhtulehe uues fotograafiateemalises podcast'is „Täiskaader“ jagavad oma mõtteid need inimesed, kes maailma enamasti läbi kaamerasilma vaatavad. Teises osas on fookuses mugavustsoonist välja viivates fotoprojektides osalemine ja enda nähtavaks tegemine.

Muidugi ei saa saatejuht, kogenenud pressifotograaf Stanislav Moškov ja tema külaline Annika Haas üle lipsata ka fotograafi elukorraldusest kriisisituatsioonis, kus sissetulekud on minimaalsed või sootuks puuduvad.

"Sellepärast ma soovitan vaadata isolatsioonidialoogi projekti ka pressifotograafidel. Olla stampides kinni ja tuttavlike klišeede kaudu end väljendada on hea ja mugav. Aga kui vaadata Lääne pressifotograafiat, siis minnakse järjest enam mõtestamise ja sügavuse teed. Ehk, et inimene peab fotograafi tehtud pilti rohkem ise lahti kodeerima. Asju ei pea otse ära ütlema," arutleb Annika Haas fotograafia muutuste üle. 

Ka rõhutab Haas, et fotograaf peab olema alati oma töödega pildis, levitama oma fotosid avalikult sotsiaalmeedias, eriti Instagramis. Siis jääb võimalus, et ägedad projektid leiavad piltniku ise üles. 

Järgmine saade on eetris juba 27. mail!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee