Sisuturundus

Suvepuhkus Eestis: kuhu minna ja miks rentida auto? 

Sky autorent, 18. mai 2020 15:29
Foto: Envato Elements
Suur osa eestimaalastest eelistab suvepuhkuse ajal nädalaks-paariks Hispaaniasse, Kreekasse või mujale lõunamaale puhkama sõita. Kuigi hetkeseisuga pole veel päris selge, mis saab suve lõpul toimuvatest reisidest, siis tüürib olukord pigem sinna suunda, et juuni, juuli ja august tuleb veeta kodumaal.

Samas ei ole põhjust nukrutseda, sest ka kodumaal on rohkelt vaatamisväärsusi. Peale selle on igati tervitatav ööbida kohalikes majutuskohtades, süüa restoranides-kohvikutes ning tarbida mitmesuguseid teenuseid, et kodumaine turism saaks jalad alla.

Kuhu siis sel suvel minna?

Kuigi Keila-Joa, Viru raba ja Jägala juga on kindlasti vaatamist väärt, tasuks pealinlasel puhkuse ajal kiigata kaugemale kui ühepäevased sõidud. Siin on kolm soovitust:

Võrumaa. Et sõita autoga Eestimaa kõige lõunapoolsematesse piirkondadesse, läheb aega umbes sama kaua kui lennata Itaaliasse või Hispaaniasse. Aga tõepoolest, asi on seda väärt – juba kultusfilmis „Vanad ja kobedad saavad jalad alla“ õhkas peaosatäitja Maie, et „Maailma kõige ilusam riik on Lõuna-Eesti“.

Võrumaal asub näiteks Eesti (üheks) kõige ilusamaks peetud vald, Rõuge. Pole ka ime, sest see uhkeldab Eesti mitmete kõige-kõigematega – näiteks asub Rõuge vallas Eesti sügavaim järv (Rõuge Suurjärv), ainuke kastellmõis (Rogosi Kastellmõis), sügavaim liivakivikanjon (Hinni) ja kõrgeim tipp (Suur Munamägi). Kindlasti tasub külastada Baltimaade kõrgeimat tippu Suurt Munamäge, kus paiknevast vaatetornist avaneb vaade Võrumaa metsadele ja järvedele. Selge ilmaga nägevat lausa 50 kilomeetri kaugusele.

Rõuge vald tunneb uhkust ka teise vaatetorni üle – see on Rõuge alevikus asuv Pesapuu, mida võib ilma kahtluseta nimetada Eesti kõige erilisemaks. Torni tipust saab imetleda lummavat  vaadet Rõuge järvistule ning muistset linnamäge piiravale 15 meetri sügavusele Ööbikuorule. 

Saaremaa. Kui eriolukord on läbi ning koroonaviirus ei levi enam nii hoogsalt, võiks minna Saaremaale. Seda enam, et ilmselt pole kunagi varem olnud Saaremaa külastamine nii soodne kui praegu – paljud hotellid, restoranid ja meelelahutusasutused korraldavad sooduskampaaniaid.

Saaremaal on vaadata nii mõndagi, alustades Kuressaare piiskopilinnusest ning lõpetades rohkete tuletornidega, kust saab imetleda merd ja metsasid.

Hiiumaa. Kui Saaremaale ei kipu siiski kohe minema, siis sama lahe variant on Hiiumaa. Ka seal on mõnus uudistada erinevaid tuletorne (Hiiumaal asuv Kõpu tuletorn on muide Eesti vanim), pidada merekaldal piknikku ning loomulikult külastada Kassari poolsaart! Kindlasti arvestada Kassari külastamiseks terve päev või vähemalt pool päeva – seal on mõnusad matkarajad, kus nautida kaunist loodust (mis muide on ülejäänud Hiiumaast erinev).

Suvepuhkuse ajaks rendi auto!

Vaatad nüüd igatsevalt neid sihtkohti ning mõtiskled, kuidas täpselt reisimarsruut kujundada? Laias laastus saab Eestimaal liikuda bussi, rongi või autoga. Rääkides ühistranspordist, siis on ilmselt kõige mugavam sõita rongiga. Samas igasse Eestimaa piirkonda roniga ei saa. Bussid liiguvad märksa enamatesse paikadesse, kuid ilmselt oleks sul vahepeal ühe päeva jooksul vaja sõita mitme bussiga, mis muutuks ühel hetkel tüütuks ja väsitavaks. Absoluutselt parim valik on liigelda enda autoga, sest oled oma aja peremees, saad sõita, kuhu soovid ning teha fotopeatus või piknik, kus sa vaid ihaldad!

Kui sul pole oma autot, vajad puhkuseks suuremat peresõidukit või enda oma on katki, siis aitab hädast välja autorent. Eestis on palju selliseid ettevõtteid ja kõikdel on omad eelised. Näiteks Skyrent.ee plussideks on kiire broneerimine, madalad hinnad, auto kohaletoomise võimalus ning see, et sõidukid on alati tehniliselt korras ja puhtad. Muide, auto rentimine kujuneb eriti soodsaks, kui võtta sõiduk mitmeks nädalaks või kuuks. Kindlasti tasub suvisel ajal rendiauto aegsasti broneerida, sest huvilisi on palju.

Avasta sel suvel Eestimaad!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee