Eesti uudised

VIDEO | Kõlvart pealinna pressikonverentsil: praegu basseinide avamine on arusaamatu 

Johanna-Kadri Kuusk, 13. mai 2020 10:00
Tallinna linnapea Mihhail KõlvartFoto: Martin Ahven
Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil olid kolmapäeval kohal linnapea Mihhail Kõlvart ning abilinnapead Betina Beškina, Kalle Klandorf ja Vadim Belobrovtsev. 

Samal teemal

Kõige esimesena tõstatas Kõlvart Lääne-Tallinna keskhaigla küsimuse. Terviseamet saatis haiglale soovituse plaanilise ravi taastamisega oodata, kuna haiglasiseselt on olnud palju nakatumisi ja puudub kindlus, kui ohutult on võimalik plaanilise raviga jätkata. Kõlvart kinnitas, et linn suhtub sellesse küsimusse väga tõsiselt ja hoiab samuti nii terviseameti kui haiglaga kontakti. Samuti ei ole Kõlvarti sõnul veel põhjust mingeid järeldusi teha, vaid oodata ära terviseameti uurimine. „Praegu on ennatlik eeldada, et siin on mingeid reegleid rikutud,“ sõnas ta.

Kõlvart võttis ette ka valitsuse otsuse spordiklubide ja spaade taasavamiseks. „See basseinide küsimus jääb mulle arusaamatuks. Enne räägiti, et need avatakse viimastena. Samuti ei saa ma aru, miks on vaja need avada kõik korraga,“ sõnas ta ja lisas, et suurem osa basseine on Tallinnas erakätes. Linn olukorda mõjutada ei saa.

„Kui selline otsus on vastu võetud, siis eeldan, et selleks on tehtud vastav riskianalüüs, ja vastavalt valitsuse otsusele teeme siis ka enda asutused lahti,“ ütles Kõlvart. Linnapea sõnul vajab selliste leevenduste puhul täpsustamist see, kudias peaks tagama sotsiaalse distantsi ja 2 + 2 reeglist kinnipidamise. Samuti tõi ta välja, et soojemal ajal kerkib sama küsimus seoses randadega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee