Krimi

FOTOD | Tulistamine Elva vallas! Hukkus 59aastane mees, politsei pidas kinni kaks kahtlusalust  (1)

Merilyn Närep, 12. mai 2020, 23:26
Fotod sündmuskohaltFoto: Aldo Luud
Teisipäeva õhtupoolikul teatati politseile, et Tartumaal Elva vallas Neemiskülas tulistati jahirelvast 59aastast meest, kes sai raskelt viga ning hukkus sündmuskohal. Politsei pidas esialgu kahtlustavana kinni kaks 53aastast meest.

Teade võimalikust tulistamisest laekus politseile täna õhtupoolikul kell 18.11. Esialgse napi info põhjal käivitati politseioperatsioon, millesse kaasati lähedal asunud patrullekipaažid, kiirreageerijad ning ka politsei eriüksus K-Komando. Kuna ei olnud teada, mis olukord eramajas ees ootab, sulgesid politseinikud kõik majakompleksi ümbritsevad teed ja ligipääsud, vältimaks ohtu teistele inimestele.

Samal teemal

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba kirjeldas, et sündmuskohale lähenedes leidsid politseinikud maja hoovist kuulihaava saanud 59aastase mehe, kes kahjuks suri raske vigastuse tagajärjel sündmuskohal. Politsei pidas kohapeal kahtlustavana kinni kaks 53aastast meest, kellel mõlemal esinesid alkoholi tarvitamise tunnused. Nende roll juhtunus selgub edasise menetluse käigus.

Operatiivjuht lisas, et läbimõeldud tegevusplaan on sellistes olukordades politsei jaoks ülioluline, välistamaks, et ettearvamatu käitumisega tulistajast kellelegi veel ohtu võiks olla. „Millised sündmused täpselt mehe traagilisele surmale eelnesid, selgitavad politseinikud veel praegugi sündmuskohal, ning kõik täiendavad nüansid selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus,“ ütles Turba.

Politsei alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust tapmise paragrahvi alusel, menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee