Õhtulehte nii kaugelt ootama ei pea, kuid sõbra kiri ja Amazoni pakk peaks ühel päeval loodetavasti saabuma.Foto: Aldo Luud
Greete Kõrvits 12. mai 2020 19:13
Eesti välisministeerium teatas pressiteates, et USAst saab meile taas saata erinevaid postisaadetisi. Ameerika kirjasõber võib tervitused teele panna järgmisest nädalast.

Ameerika postiteenistus USPS avaldas 7. mail nimekirja 111 riigist kuhu ameeriklased ajutiselt kirju-pakke saata ei saa. Koroonapandeemia tõttu ei luba mõned riigid välismaa posti sisse või, nagu Eesti puhul, sinna olevat lihtsalt ilmvõimatu transporti leida. Õhutransport on harv ning kõik üleilmsed saadetised „võistlevad“ kohtade nimel nendes vähestes lendudes, mis veel toimuvad. Paljud Euroopa suunal teele minevad saadetised ootavad pikkades järjekordades, mõned jõuavad kohale mööda mereteed, mis mõistagi on hirmus aeglane.

Samas, vastupidises suunas posti saatmine toimis. Ka Omnivale tuli tõke üllatusena. Meie postiteenistusega USPS tõrke osas suhelnud polnud.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul suhtles Eesti saatkond Washingtonis nädala algul USPSi esindajatega ning teisipäevast on Eesti piirangutega riikide nimekirjast eemaldatud. „Tegemist oli tehnilist laadi probleemiga. Tänan ametnike kiiret reageerimist probleemile nii Eestis kui ka USAs,“ ütles Reinsalu.

 

Eestisse adresseeritud posti tagastamine saatjale lõpetatakse ning saadetiste Eestisse jõudmine taastub USA esindajate kinnitusel tõenäoliselt järgmise nädala alguseks.

 

Tasub siiski meeles pidada, et eelmainitud põhjustel tuleb ka teenuse taastumisel oma kirju või Amazoni pakke praegusel ajal nädalate, kui mitte kuude kaupa oodata.