Maailm

SUHKRUDEFITSIIT: põhjakorealasi tabas paanikaostlemise hoog 

Greete Kõrvits, 12. mai 2020 20:15
Põhja-Koreas on puudu nii „Made in China“ tulemasinatest kui ka piprast. See foto on tehtud 2010. aastal.Foto: AP/Scanpix
Diktaator Kim Jong-uni pidasid mõned välisvaatlejad vahepeal suisa surnuks, nii harva ja nii pikkade vahedega on ta sel aastal rahva ees patseerimas käinud. Kui riigipea end viimaks pärast 20 päeva pikkust pausi avalikkusele näitas, toimus see eeldatavasti selleks, et närvilist ja koroonahirmust haaratud rahvast rahustada. Luure andmeil kardab viirust ka Suur Juht ise, mistõttu jäävad kohtumised jumaldavate rahvahulkadega nii harvaks kui vähegi võimalik. Ehkki erakliku riigi ametlikel andmeil neil koroonahaigeid pole, ei usu seda juttu peale ajupestud rahva keegi.

Õieti näib, et enam ei usu seda ehk põhjakorealasedki. Kuu algul teatas Lõuna-Korea luureagentuur, et põhjanaabrid on asunud kokku ostma esmatarbekaupasid. Viirus tabas kinnise riigi niigi habrast majandust väga raskelt ning kui peaks puhkema ka laialdane levik, võib see Põhja-Korea meditsiinisüsteemile sama laastavalt kui mitte veel hullemini mõjuda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.05.2020
Lõuna-Korea luure: Kim Jong-un ei käinudki südameoperatsioonil!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee