Maailm

VIDEO | MAIAS MÕMMIK: majja tunginud karu sõi rentnike silme all maiustusi ja jõi õlut 

Toimetas Aare Kartau, 12. mai 2020 15:13
Noor mustkaru. Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Metsamajakesse puhkusele sõitnud naiste jaoks ei kujunenud möödunud nädalavahetus sugugi nii, nagu nad algselt plaanisid. Tuppa tungis noor mustkaru, kes ameeriklannade kohaolust ja karjatustest hoolimata toitu otsima asus, vahendab WATE6.

Michelle Eberhardt veetis eelmise nädalavahetuse koos abikaasa ja sõpradega Tennessees Gatlinburgis asuvas metsamajakeses. Michelle ja tema sõbranna olid jäänud reede hommikul majja kahekesi kohvi jooma, kui nende abikaasad golfi mängima läksid. Ootamatult tungis majutusasutusse karu. Naised sattusid arusaadavalt paanikasse ning neil ei jäänud muud üle, kui ise eemalt olukorda filmida ja lasta mõmmikul majas ringi tuhnida.

Esmalt helistas Michelle Eberhardt maja omanikule, kes ei suutnud uskuda, et seal tõesti päris karu on. Eberhardt ja tema sõbranna helistasid seejärel ka oma abikaasadele, kes mõlemad naiste üle naersid. Lõpuks teavitasid nad olukorrast politseid. Kui korrakaitsjad kohale jõudsid, pidid nad minema ajama mitte ainult ühe eelmainitud karu, vaid ka veel kolm uudistama saabunud mesikäppa, kes maja ees verandal tatsasid. 

Teadaolevalt ei lahkunud karud maja ümbrusest sugugi tühja kõhuga. Tuppa tunginud mõmmik leidis toitu köögist, ent söödavat kraami oli ka verandal. Eberhardt ütles kohalikule uudistekanalile, et mesikäpad sõid ära mitu kilogrammi maapähklivõid, kartulikrõpse, M&M komme ja muid maiustusi. Loomad olid ka veidi janused – nad haarasid hammaste vahele kaks purki õlut ja kaks dieetkoolat.

Tavaliselt jäävad mustkarud inimestest eemale, kuid nende käitumine näitas, et kõnealused mõmmikud võisid olla inimestega harjunud ning neilt näiteks varemgi toitu saanud. Aina soojemate ilmadega tulevad mõmmikud oma talveunerežiimist välja ning on näljased.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee