Eesti uudised

Valitsus lubab suvel kuni 1000 osalejaga üritused (3)

Toimetas Helen Mihelson, 12. mai 2020 14:02
Weekend festival.Foto: Jörgen Norkroos
Valitsus otsustas, et lubab juulis ja augustis korraldada värskes õhus kuni 1000 osalejaga üritusi.

„Kaaludes kujunenud tervisetrende, otsustas valitsus just nüüd, et juulis-augustis võivad toimuda avalikud üritused vabas õhus (kuni 1000 inimest korraga) ja siseruumides (kuni 500 inimest korraga). Tere tulemast teatrisse, kontserdile, kinno!“ kirjutas kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) ühismeedias.

Sama kinnitas Facebookis ka peaminister Jüri Ratas (Keskerakond). Küll aga täpsustas ta siseruumides lubatavate ürituste tingimusi. „Juulis ja augustis saavad toimuda avalikud üritused vabas õhus, kui osaleb kuni 1000 inimest, ja siseruumides, kui inimestega täitub vaid 50 protsenti ruumist ja osaleb mitte rohkem kui 500 inimest.“

Järgmisest nädalast saab jõusaali

Lisaks teatas Ratas, et esmaspäevast, 18. maist on lubatud sporditreeningud siseruumides, sealhulgas spordiklubides ja ujulates. Ka võivad kõigi spordialade võiskonnad vabas õhus treenida ja lubatud on korraldada spordivõistlusi, mis toimuvad vabas õhus ja pealtvaatajateta.

Ratas lisas, et kõigi leevendustega kaasnevad eritingimused ehk reeglid, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Samal teemal

08.05.2020
ÕHTULEHE SUUR DOKK | Kuidas mõjutab koroonaviirus Eestit ja meie inimesi?
08.05.2020
Kahju! Rammsteini sel suvel Eesti ei näe: bänd uurib, kas turnee oleks võimalik edasi lükata
07.05.2020
Terviseamet: koroonaviirust piiravad meetmed on mõjutanud ka teiste nakkushaiguste levikut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee