Eesti uudised

„Ilmselt ajutine piirang või lausa eksitus.“ – Omnivale tuli Ühendriikide saadetiste keeld üllatusena 

Marvel Riik, 11. mai 2020 14:45
Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
„Meie andmetel kirjad-pakid liiguvad Ühendriikide suunas ja sealt ka meile, aga olulisemalt väiksemas mahus ja Covid-19 mõjul läbi pikema tarneahela,“ rääkis Omniva pressiesindaja Mattias Kaiv. „Ilmselt ajutine piirang või lausa eksitus nende [Ühendriikide postiteenistuse] andmetes.“

Eelmisel reedel kirjutas Õhtuleht, et Ühendriikide postiteenistus (USPS) avaldas nimekirja 111 riigiga, kuhu saadetavaid kirju ja pakisaadetisi USPS ajutiselt vastu ei võta. Piirang puudutab väljuvat posti. Põhjenduseks raskused kirjade nendesse riikidesse toimetamisega, kuna puudub transpordivõimalus või on mõni riik ise välismaise posti kinni keeranud. Eesti paigutub esimesse rühma.

„Meile ei ole tulnud mingit ametlikku teadet sellest, et Ühendriikidest Eestisse on saatmine piiratud. Oleme uurimas tagamaid. Meie andmetel kirjad-pakid liiguvad Ühendriikide suunas ja sealt ka meile, aga olulisemalt väiksemas mahus ja Covid-19 mõjul läbi pikema tarneahela,“ rääkis Kaiv.

Pressiesindaja selgitustel liigub post erinevate rahvusvaheliste lendudega, mis on Covid-19 tõttu hõrenenud. „Kõik Euroopa postid konkureerivad tegelikult nende samadele üksikutele lendudele, mis üle Atlandi tulevad. Aga seal oleme võrdses positsioonis teiste Euroopa riikidega,“ täpsustas Kaiv.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee