Eesti uudised

Põlvamaa avariis hukkunud autojuht ja kaassõitja olid väga raskes joobes 

Toimetas Helen Mihelson, 11. mai 2020 12:20
Küünlad avariipaigas. Foto: Aldo Luud
Ekspertiis kinnitas, et 2. mail Põlvamaal Kanepi vallas Abissaare külas rängas õnnetuses hukkunud 27aastane sõidukijuht ja temaga koos surma saanud 23aastane kaasreisija olid väga raskes joobes – kui raskes täpselt, politsei ei avalda.

Lõuna prefektuuri politseimajor Ottomar Virk ütles ERRile, et teadaolevalt tegi BMW juht enne traagilist avariid suurel kiirusel möödasõitu ühest sõidukist, misjärel kaotas peagi masina üle kontrolli ning sõitis veidi maad eemal teelt välja vastu puud, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Seltskond oli pidanud maha pika peo, misjärel käidi kauplusest kaine juhiga alkoholi toomas. Kaine juht viis nad ka turvaliselt tagasi peopaika, ent siis otsustasid noored mingil põhjusel kainest juhist loobuda ja teise autoga sõitma minna.

„Võrrandis olid olemas pea kõik näitajad, miks sõit nii traagiliselt lõppes: suur kiirus, joove, tagaistmel turvavöö mitte kasutamine ning siledad rehvid,“ ütles Virk.

Raske liiklusõnnetus

Traagiline liiklusõnnetus juhtus Põlvamaal Saverna-Pilkuse maanteel 2. mail veidi enne keskpäeva. Õnnetuse tagajärjel hukkusid BMWd juhtinud 27aastane mees ja tagaistmel olnud 23aastane naine.

Kaks kaasreisijat said õnnetuses vigastada ning nad viidi haiglasse. 

BMW juht omas vastava sõidukikategooria juhiluba. Mõlemad esiistmel istunud mehed olid turvavööga kinnitatud, kuid õnnetuspaigas viitas kõik sellele, et tagaistmel istunutel turvavööd kinnitatud ei olnud.

Sündmuskohal olid õnnetuse hetkel teeolud head. Samas selgitas politsei, et BMW rehvid olid viimase piirini kulunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee