Maailm

VÕIGAS KÄITUMINE: kiirust ületanud austraallane filmis ja mõnitas julma õnnetusse sattunud surevaid politseinikke 

Toimetas Aare Kartau, 11. mai 2020 12:33
Melbourne'is elav Richard Pusey sarjas surevaid politseinikke.Foto: EPA/Scanpix
Austraalias astus kohtu ette mees, kes pärast traagilist õnnetust nelja politseiniku suremist filmis ja neid samal ajal mõnitas.

Möödunud kuul peatas Victoria osariigi politsei maanteel kiirust ületanud 41aastase Richard Pusey, kirjutab BBC. Vaid mõni hetk hiljem kaldus samal teel liigelnud veoauto sõidurajalt kõrvale ning sõitis otsa politseinikele ja nende ametiautodele. Peatatud Pusey jäi imekombel täiesti terveks, ehkki avarii käigus sai tema Porsche sportauto kannatada. 

Pusey otsustas verist sündmuspaika ja surevaid politseinikke filmida – ta tegi seda rohkem kui kolm minutit. Neli politseinikku olid seisnud õnnetuse hetkel oma autodest väljas. Veoki alla kinni jäänud vanemkonstaabel Lynette Taylori kehakaamera jäädvustas, kuidas Pusey korrakaitsjaid filmis ning nende suunas halvustavaid märkusi loopis. Ekspertide hinnangul oli Taylor tõenäoliselt tol hetkel veel elus. Pusey sarjas politseinikke, et ta tahtis vaid koju sušit sööma minna ning nende pärast on tema kallis auto lõhutud. „Palun väga. Hämmastav, lihtsalt hämmastav,“ oli austraallane politseinike surnukehade juures lausunud. Pärast filmimist otsustas Pusey kohutavast avariipaigast põgeneda.

Põgenenud mees arreteeriti Melbourne'is asuvas kodus paar tundi pärast õnnetust. Osariigi kohus süüdistab Puseyt hoolimatus käitumises ja õigusemõistmise takistamises – talle on esitatud üle kümne süüdistuse. Teadaolevalt tuvastati tal hiljem ka narkojoove ning ta jagas võigast videot ka tuttavatele. Esmaspäeval taotles austraallane kautsjoni vastu vabastamist. Tema advokaat mainis, et Pusey võis pärast õnnetust šokis olla. Kohus pole tema kautsjonitaotluse osas veel otsust langetanud. Veoauto juht Mohinder Singh Bajwa ootab samuti kohtu otsust – teda süüdistatakse õnnetusele eelnenud hooletus sõitmises.

Kohalikus kogukonnas on Pusey käitumine vastikust tekitanud. Victoria osariigi politseiminister Lisa Neville mõistis mehe käitumise hukka, kirjeldades seda „täielikult haiglase ja jälestusväärsena“. Ametnike sõnul oli avarii Victoria politsei rängim inimkaotus läbi aegade – kõik neli sündmuspaigal viibinud politseinikku hukkusid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee