Eesti uudised

Mailis Reps: koolikohustust pole täitnud 748 last 

Siim Randla, 11. mai 2020, 08:01
Foto: Mati Hiis
Haridusminister Mailis Repsi teatel pole distantsõppe ajal aprillis 748 põhiharidust omandavat õpilast õppetöös püsivalt osalenud, ilma et neil oleks selleks olnud mõjuv põhjus.

„Uurisime koolidelt ja kohalikelt omavalitsustelt, kui suur on probleem distantsõppes mitteosalevate õpilastega. Küsitlusele vastas 77 kohalikku omavalitsust, 28 riigi hallatavat üldhariduskooli ja 28 erakooli,“ teatas haridusminister Reps vastuses riigikogu liikme Katri Raiki kirjalikule küsimusele. Esitatud andmete põhjal on 748 põhiharidust omandavat õpilast ajavahemikul 13.–17. aprillini distantsõppest mõjuva põhjuseta puudunud.

Kokku õpib munitsipaalpõhikoolides 119 595 last, seega ei osalenud vaadeldaval perioodil õppetöös 0,65% õpilastest, märkis Reps. Gümnasiste ei osalenud sel perioodil õppimises 155 ehk 0,68% statsionaarse õppe gümnaasiumiõpilastest.

Enamiku kõnealuste õpilaste puhul on koolid juba pöördunud omavalitsuste poole, kes selgitavad välja õppetöös mitteosalemise põhjused ja otsivaid olukorralelahendusi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee