Maailm

Teadlane: kuu aja pärast saavutab Rootsi massiimmuunsuse (5)

LISA KOMMENTAAR

Karl Kuld 12. mai 2020 01:33
Kommenteerib Anders Tegnell: Riigis tervikuna on levik stabiliseerunud. See on väga positiivne ning näitab rootslaste ühist pingutust enese isoleerimisel ja haigena kodus püsimisel. Tervishoiusüsteem on jätkuvalt kõrge surve all ning on väga tähtis, et me järgime soovitusi hoida distantsi, vähendada sotsiaalseid kontakte ning püsida haigena kodus. Me peale olema väga ettevaatlikud, mida me peame silmas karjaimmuunsuse all, see ei tähenda et oht on möödas. Meil saab selle juures olema endiselt palju levikut ent madalamal tasemel. See ei ole signaal, et kõik võib normaalsusesse tagasi pöörduda.
Karl Kuld 12. mai 2020 02:12
Kas leviku stabiliseerumine on märk Rootsi strateegia toimimisest? Tegnell: Peab olema väga hoolas rääkides sellest, milline strateegia töötab ja milline mitte. Stabiliseerumine annab meil lootust, et saame näha tevishoiu ja ühiskonna jaoks rahulikumat aega. Ühel moel on strateegia siiski õnnestunud: Terviseameti soovitustel on olnud määrav mõju epideemia kulule. Allikas: Svenska Dagbladet (Rootsi Päevaleht)
Karl Kuld 12. mai 2020 03:05
Brittoni eelmise prognoosi (15.04) kohaselt pidanuks karjaimmuunsus Stochkholmi regiooni saabuma 60% juures mai alguses. 5. mail pidanuks karjaimmuunsuse toel täituma 90% lõplikust nakkusjuhtude arvust Stockholmi regioonis. Uus prognoos on inspireeritud Brittoni enda osalusel koostatud analüüsist, mis väidab et toimiva karjaimmuunsuse lävend on 43% juures. Aprilli keskpaigas tehtud prognoosi kohaselt pidanuks Rootsi selle taseme saavutama nädalaga. Allikas: Basic estimation-prediction techniques for Covid-19, and a prediction for Stockholm (Tom Britton)
Njah 11. mai 2020 09:09
Vanadel inimestel on lastud ära surra. Mis viga nüüd kelkida. Aga iseenesest tore eksperiment ja ootan huviga tulemusi.
Pets 10. mai 2020 22:35
Naljakas teadlane. Kui nii, siis ei oleks grippi ammu juba maalimas. KA kornol on oma modifikatsioon. Ja see tuleb jälle, ainult kui suurelt, seda ei tea keegi