Eesti uudised

„On kummaline, et inimest, tänu kellele Eesti iseseisvumine õnnestus, Vladimir Iljitš Leninit,  ei austata siin kui rahvuskangelast!“

VÕIDUPÜHA ERIOLUKORRAS: mis toimub vene inimese hinges 9. mail?

Liina Hallik, 10. mai 2020 17:45

5 KOMMENTAARI

e
e./ 11. mai 2020 12:36
Ei poolda totalitarismi, kuid väga ära on väsitanud ühepoolne kommunistide ülistamine (kui keegi kirjutanuks samaväärse artikli natsionaalsotsialistide mõistmiseks, kuulutatanuks see kindlasti ülistamiseks). Nn. võitjate tegelikku staatust aitab hästi mõista see, et vanavaralaatadel on just venelased kõige suuremad natsisümboolika müüjad. Kohe näha, vanad sõbrad! Täpselt nagu Viimses Reliikvias. Isegi selleni välja, et reaalsuses oli hoopis Ivo eesti rahva kangelane, kes vääriks ajaloolist eluloofilmi.
n
naljanumber/ 11. mai 2020 12:09
ja kui keegi julgeb õhtulehelt küsida, et miks järsku selline sibulaülistamine pihta hakkas, siis läheb kommentaar modereerimisele...
v
Virke/ 10. mai 2020 18:38
Võidupüha on paljude rahvuste jaoks,kes elasid okupatsiooni,s leinapüha. Kui palju saadeti süütuid inimesi Siberisse surema, kui paljud surid Ukrainas nälga . Vene inimese jaoks on see aga Võidupüha,mis on neile sisestatud.Samas on ka nende jaoks see võit pisaratega silmis.Vihkamine meie kahe rahva vahel ei kao kuhugi. Kommunistide järeltulijatele on sisse süstitud et nad on võitjad! Need inimesed oskavad ainult kõik vihata. Mitte midagi muud selle osa vene inimese peas ei olegi.
j
Juhanes Kõh/ 10. mai 2020 18:17
Pole oluline, mis vene inimese hinges toimub, olulisem oleks eesti inimese hinges toimuva kajastamine. Nende hingeelu kajastamisega saab meie naaberriik ise hakkama.
a
10. mai 2020 18:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
N
./ 10. mai 2020 21:58
Neile on ju hällist saati pähe taotud, sõja võitsime, kultuuri ja hariduse tõime ja ikka ei austata.