Eesti uudised

Politsei hinnangul külastas pronkssõdurit umbes 5000 inimest  (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 9. mai 2020 21:13
Tänavu käis pronkssõduri juures ligi kaheksa korda vähem inimesi kui eelmisel aastal.Foto: Arno Saar
Politsei hinnangul käis Kaitseväe kalmistul monumendi juures kokku kuni viis tuhat inimest, mida on umbes kaheksa korda vähem kui möödunud aastal.

Eelmisel aastal käis 9. mai jooksul Kaitseväe kalmistul kokku umbes 40 000 inimest. Sel korral külastas kalmistut hinnanguliselt kuni viis tuhat inimest. Suuremaid kogunemisi ega korrarikkumisi toime ei pandud.

"Suurem osa inimesi käisid kalmistul pereringis ega jäänud kalmistule kogunema, vaid lahkusid pärast eesmärgipärast külastust, mis on eriolukorras enda ja teiste tervise hoidmiseks igati mõistlik käitumine," ütles Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit.

"Tänan kõiki Tallinna elanikke, kes linnavalitsuse üleskutset kuulda võtsid ja jätsid sel aastal monumendi juurde minemata. Me oleme suutnud väljendada vastutustundlikku käitumist, näidates sellega ühiskonna küpsust ja solidaarsust. Rahvakogunemised on jätkuvalt risk koroonaviiruse levikuks ja seetõttu tuleb meil veel mõnda aega rahvarohketest ettevõtmistest loobuda,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee