Maailm

METSIK LÄÄS: isa ja poeg lasid tervisesörki teinud mehe maha (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 8. mai 2020 21:05
ISEHAKANUD KORRAKAITSJAD: Gregory McMichael (vasakul) ja tema poeg Travis kahtlustasid jooksjat sissemurdmistes.Foto: Glynn County Sheriff's Office
23. veebruaril läks 25aastane Ahmaud Arbery kodulinnas hommikust sörki tegema. Teda märkasid isa ja poeg, kelle peas sündis mõte haarata relvad ning jooksjat jälitada. Viimane sai  seejärel tekkinud rüseluses surma. Olenevalt sellest, kellelt küsida, on loost mõistagi eri versioonid.

Koletu juhtum leidis aset Brunswicki linnas Georgia osariigis. New York Times vahendab, et hommikul Satilla Shoresi asumis jooksma läinud Ahmaud Arbery jäi silma 64aastasele Gregory McMichaelile ning tolle 34aastasele pojale Travisele. Politseile sõnas Gregory hiljem, et tema meelest nägi Arbery välja nagu tagaotsimiskuulutuse fotol kujutatud isik, keda kahtlustatakse sissemurdmistes. Tema ja ta poeg haarasid tulirelvad. Travis hüppas pikapirooli, isa autokasti ja nad sõitsid Arberyle järele. Kumbki neist ei tööta hetkel korrakaitsjana, ent Gregory McMichael on Ameerika meedia teatel seda ametit kunagi pidanud.

Edasi lugemiseks: