Eesti uudised

Kalle Muuli: usun, et terviseametis tulevad suured ümberkorraldused 

Toimetas Merilyn Närep, 8. mai 2020 21:15
Kalle MuuliFoto: Teet Malsroos
Raadiosaates Muuli ja Riikoja arutati terviseameti alarahastamist ning justiitsministri nõunik Kalle Muuli usub, et terviseametit ootavad ees suuresti ümberkorraldused.

Kuku Raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja sõnul poliitikud justkui ei usalda terviseametit. "Kui me vaatame, kui suurt osa kriitikat, mis terviseameti aadressil on tulnud viimase kaheksa-üheksa nädala jooksul, siis, loomulikult on ametis tehtud vigu, aga kus ei oleks vigu."

Samal teemal

"Eriti olukorras, mida meil ei ole kunagi varem olnud, aga millele reageerida tuleb väga kiiresti. Teisest küljest ikkagi oleme ausad, terviseamet on siiamaani olnud valitsuse seisukohast kõike muud kui prioriteetne amet ehk sinna ei ole suunatud piisavalt raha ega ressursse, sõnas Riikoja Muuli ja Riikoja podcastis.

Riikoja arvab,et laborid on pidanud tegutsema isemajandamise põhimõttel. "Terviseametil on väga selge soov selle jaoks, et kui me räägime võimalikust teisest lainest või tulevikust, siis koolitada välja inimesi, kes nii-öelda suudaksid teostada kontrolli, selle jaoks on tarvis lisaraha," tunnistab Riikoja, et seni on see olnud ebaoluline amet, mis peab ühes riigis olema. "Las ta seal vaikselt tuksub ja toimetab, kui nad natukene virisevad, kes neid ikka kuulab, et see on olnud selline poliitikute keskeltläbi suhtumine, ma arvan."

Kalle Muuli sõnul on Riikoja hinnang põhimõtteliselt õige. "Ühest küljest, kui me vaatame objektiivseid tulemusi, kui kiiresti ja kui hästi õnnestus seda epideemiat või nakkuse puhangut siin ohjeldada. Kui vähe oli nakatunuid ja kui kiiresti ja kui palju teste suudeti organiseerida ja nii edasi. Tulemused on väga head, aga neid tulemusi võib kirjutada võib-olla ka kriisikomisjoni ja Eesti rahva arvele ja paljude muude asutuste, haiglate ja arstide arvele ka."

"Eks ja riigis ikka juhtuvad sellised asjad, et mõni valdkond on vähema tähelepanuga. Eelmine suvi me avastasime listeeria ja maasikate mürgid ja siis selgus, et toidu- ja veterinaaramet on halvasti rahastatud. Eks vastavalt vajadusele neid asju, kui vaadatakse, rahastatakse. Ma arvan, et terviseametiga kindlasti tulevad suured ümberkorraldused nii personali kui ka ka finants mõttes," tunnistab Muuli.

Samal teemal

11.04.2020
Terviseameti juht Merike Jürilo: „Minu südametunnistus on puhas!“
08.04.2020
RANGE KOROONAKONTROLL SEAB PIIRID! Suurhaigla hoiatab: EMOst saab abi vaid kindlatel tingimustel
08.04.2020
GRAAFIK | Terviseamet avaldas juhendi koroonaviiruse leviku riskide hindamiseks
08.04.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: koroonaviirus ei kao mitte kuhugi, pandeemia kestab ilmselt mitu aastat