Maailm

Euroopa Komisjon palub liikmesriikidel kaaluda välisturismi edasilükkamist 

Toimetas Greete Kõrvits, 8. mai 2020 20:38
Foto: ALDO LUUD
Euroopa Komisjon kutsub Schengeni riike üles pikendama mittehädavajaliku ELi reisimise piirangut 15. juunini. Reisisellid võivad viirusele paraku uue hoo anda.

Komisjon kutsus 8. mail Schengeni liikmesriike ja Schengeni lepinguga ühinenud riike (st ka Eestit) üles pikendama mittehädavajaliku ELi reisimise ajutist piirangut veel 30 päeva võrra, kuni 15. juunini. Eelnevalt soovitas Komisjon reisipiirangud kehtima jätta kuni 15. maiks.

Samal teemal

Kuigi mõned ELi liikmesriigid ja Schengeni lepinguga ühinenud riigid valmistuvad  piirangute leevendamiseks, on olukord nii Euroopas kui kogu maailmas endiselt ebakindel, seisab komisjoni pressiteates. Seetõttu on meetmed välispiiridel komisjoni hinnangul endiselt vajalikud vähendamaks ohtu, et haigus inimeste reisimisega levib.

Reisipiirang, mida soovitatakse pikendada, kehtib EL+ alal, kuhu kuuluvad kõik Schengeni liikmesriigid (kaasa arvatud Bulgaaria, Horvaatia, Küpros ja Rumeenia) ning neli Schengeni lepinguga ühinenud riiki (Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits) – kokku 30 riiki. Komisjon soovitab liikmesriikidel ka edaspidi reisipiirangu pikendamist omavahel kooskõlastada, sest meetmed välispiiridel saavad olla tulemuslikud ainult siis, kui kõik ELi ja Schengeni riigid rakendavad neid kõigil piiridel sama kaua ja ühtmoodi.

Samal teemal

08.04.2020
VALITSUSE KORRALDUS | Eesti leevendab piiranguid Läti, Leedu ja Soome piiriületusel
09.03.2020
Euroopa Komisjon kutsub üles reisipiirangu aega pikendama